Izglītība
Pirmsskolu darbinieki iepazīst Ogres novada kolēģu pieredzi

Limbažu novada pirmsskolu darbinieki jauno mācību gadu uzsākuši ar pieredzes apmaiņas braucienu uz Ogres novadu. Brauciena mērķis – izzināt izglītības, it īpaši pirmsskolas izglītības, iespējas modernā  mūsdienīgā vidē, kā arī iepazīties ar metodiskā atbalsta pedagogiem organizēšanu Ogres novadā, ar izglītības pārvaldes metodiskā atbalsta nodaļas darba struktūru un  darba plānošanas pieredzi.

Ogres novada pirmsskolas un sākumskolas koordinatores Vitas Kravales vadībā apmeklējām divas modernākās izglītības iestādes Ogres novadā – Ikšķiles pirmsskolas izglītības iestādi “Čiekuriņš” un Ogres Valsts ģimnāziju, kā arī Ogres novada Izglītības pārvaldi, Ogres bibliotēku un pirmsskolas izglītības iestādi “Dzīpariņš”.

PII “Čiekuriņš” vadītāja Irita Baltkāja prezentēja darba organizāciju savā iestādē, plānošanu, darbu komandā un sadarbību ar iestādes padomi. Vērojām mācību vidi, pedagoģiskā procesa norisi mācību centros un daudzpusīgu iespēju piedāvājumu veselības nostiprināšanā un atbalsta sniegšanā bērniem viņu vajadzību apmierināšanai.

Ogres Valsts ģimnāzijā guvām ieskatu digitālo iespēju plašā izmantošanā, mūsdienīgas mācību un pedagogu darba vides iekārtošanā. Vita Kravale prezentēja Ogres novada izglītības pārvaldes struktūru, sīkāk iepazīstinot ar metodiskā atbalsta sniegšanas pieredzi pārmaiņu procesa ieviešanā izglītībā, plānošanu, darba metodēm, kopīgu pasākumu organizēšanu pedagogiem.

Ogres bibliotēku iepazinām kā aktīvi funkcionējošu mūsdienīgu izglītības atbalsta centru, kas gadā organizē ap piecsimt izglītojošu nodarbību dažāda vecuma grupām. Vērojām, kā atbilstošā, iedvesmojošā vidē, darbojoties kopā ar vecākiem,  interesi par grāmatām un lasīšanu  bērnos audzina jau no pirmā dzīves gada.

Dienas noslēgumā apmeklējām PII “Dzīpariņš”. Iestādes vadītāja Iveta Valaine prezentēja savas iestādes darbu,   pārmaiņu ieviešanas izglītībā norisi, kā arī dalījās ar pieredzi  līdzekļu piesaistīšanā mācību vides uzlabošanai, iestādei piedaloties izglītojošos projektos un aktīvi sadarbojoties ar vecākiem un vietējo kopienu.

Paldies Limbažu novada Izglītības pārvaldes vadītājai Valdai Tinkusai un vietniecei Līgai Liepiņai par sniegto atbalstu šī brauciena organizēšanā un ieinteresētību pirmsskolas nozares attīstībā un izaugsmē novadā!

Autors: PII “Vilnītis” vadītājas vietniece izglītības jomā Ligita Dambe