Šī gada festivāla dalībnieki
Vienīgais profesionālais akordeonistu orķestris Baltijā, CONSONA, dibināts 1997. gadā, un tā sastāvā muzicē Viļņas mūzikas skolu akordeona spēles skolotāji, entuziasti, mūzikas mīļotāji. Orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Ričards Sviackevičs un diriģenti – Rita Auksorjute un Vladimirs Voskans.
Orķestra repertuārā skan dažādu stilu un žanru mūzika; tas uzstājies Vācijā, Austrijā, Francijā, Polijā, Ungārijā, Norvēģijā, Somijā, Grieķijā, Spānijā, kā arī Baltijas valstīs. Ar šo kolektīvu sadarbojušies vairāki slaveni mūziķi un komponisti.
Akordeona spēli ukrainiete Irina Serotjuka sāka apgūt 7 gadu vecumā, un viņas pirmais skolotājs bija tēvs, Pjotrs Serotjuks. Viņa mācījusies arī pie tādiem pedagogiem kā D. M. Iļjins, V. A. Murza, K. Barana. 2015. gadā Irina absolvējusi A. Ņeždanovas Odesas Valsts mūzikas akadēmijas aspirantūru un šobrīd studē Stokholmas Karaliskajā mūzikas augstskolā.
Irina Serotjuka ir starptautisko konkursu laureāte jau kopš 9 gadu vecuma, un viņa ieguvusi vairāk nekā 25 konkursu laureātu diplomus Serbijā, Skotijā, Kazahstānā, Bosnijā un Hercegovinā, Latvijā, Itālijā, Krievijā un citur.
Jaunie un talantīgie ukraiņu mūziķi – akordeoniste Irina Serotjuka un klarnetists Volodimirs Gitins – sadarbojas jau vairākus gadus. Viņi uzstājušies ne tikai visā Ukrainā, bet snieguši koncertus arī ārpus tās, kā arī piedalījušies vairākos starptautiskos konkursos Itālijā, Bosnijā un Hercegovinā un Krievijā. Ansambļa repertuārā ir gan Ukrainas, gan ārzemju komponistu klasiskas un mūsdienīgas kompozīcijas.
Akordeonists Alans Jakobi un kontrabasists Teniss Tīrs kļuva par draugiem jau sākumskolā, un līdz šodienai darbojas kopā dažādos ansambļu sastāvos un projektos, sākot no zēnu kora skolā un beidzot ar rokgrupu. Arī studijas Georga Otsa Tallinas mūzikas skolā viņi uzsāka kopā. 90. gados un 2000. gadu sākumā mūziķi piedalījās vairākos festivālos, kā arī uzstājās un veica ierakstus kopā ar citiem māksliniekiem, atskaņojot dažādu žanru mūziku.
Kļūstot par profesionāliem mūziķiem 16 gadu vecumā, viņi izveidojuši plašu repertuāru, aptverot džezu, folkloru, vieglo un popmūziku.
2015. gadā četri spilgti Pēterburgas jaunie mūziķi – akordeonists Nikolajs Ovčiņņikovs, saksofonists Mihails Miņejevs, kontrabasists Fjodors Fabers un perkusionists Vladimirs Lasockis – nodibināja džeza kvartetu “Four Ever Band”. Ar savu interpretāciju par džeza standartiem, kas apvienota ar netradicionālām improvizācijām, ansamblis ātri iekarojis Pēterburgas klausītāju sirdis. Ikviens dalībnieks ir arī brīnišķīgs solo mākslinieks, un tas ļauj veidot tehniski spēcīgu un niansētu skanējumu.
Itāļu akordeonists Samuels Telari piedalās starptautiskos konkursos jau no 6 gadu vecuma un šobrīd ir viens no spēcīgākajiem akordeonistiem Itālijā. S. Telari 2016. gadā absolvējis Svētās Cecīlijas Romas Konservatoriju, iegūstot maģistra grādu. Mūziķis uzstājies Itālijā, Ukrainā, Krievijā, Polijā, Latvijā, Serbijā, Apvienotajā Karalistē, Holandē un citur. Drīzumā iznāks pirmais Samuela Telari ieraksts.
Itālis Samuels Telari un latviete Natālija Meļņikoviča satikās Romā, kur abi studēja Masimiliano Pitoko akordeona spēles klasē. Savu pirmo koncertu duets sniedza 2013. gadā Limbažos, un pēc tam viņi tika uzaicināti spēlēt arī Polijā. Neraugoties uz ievērojamo attālumu, kas šķir abus jaunos mūziķus, akordeonisti tiekas atkal un atkal, lai īstenotu savas idejas.
Kvarteta “SUBTILU-Z” sastāvā muzicē Laurins Vaitkus (birbīne), Povils Velikis (akordeons), Dmitrijs Mihailovs (akordeons), Vitauts Švažas (perkusijas), un tas pastāv jau 10 gadus. Ansambļa skanējumu raksturo kvalitāte, organizētība un atklātība, un viņi pazīstami ar savu spēju iesaistīt dialogā arī publiku. “SUBTILU-Z” uzstājušies Vācijā, Beļģijā, Norvēģijā, Itālijā, Somijā, Krievijā, Igaunijā, Baltkrievijā, Polijā, Ukrainā un Latvijā. Mūziķi atskaņo gan savas kompozīcijas, gan citu komponistu oriģinālskaņdarbus un pārlikumus.
Baltkrievijas Valsts Kultūras un mākslas universitātes akordeonistu ansamblis “TUTTI” dibināts 1987. gadā, un tā mākslinieciskā vadītāja no pašiem pirmsākumiem ir profesore Lidija Suhovarova.
Ansamblis ieguvis popularitāti, atskaņojot vieglo un retro stila mūziku, taču ansambļa repertuārā ir dažādu žanru un stilu skaņdarbi. “TUTTI” ar panākumiem piedalījies vairākos starptautiskos konkursos un festivālos Lietuvā, Krievijā, Somijā, Itālijā, Norvēģijā, Polijā, Slovēnijā, Vācijā, Francijā un citur.
Jonass Vozbuts ir tikai 11 gadus vecs, taču jau iekarojis klausītāju sirdis ar savu tehniski nevainojamo un nobriedušo akordeona spēli. Šobrīd viņš mācās 5. klasē, un viņa instrumenta spēles skolotāja ir Vaida Mikalauskiene. J. Vozbuts piedalījies starptautiskos konkursos Polijā, Čehijā, Šveicē, Itālijā, Slovākijā, Austrijā, Portugālē un Vācijā. Jaunais virtuozs aktīvi koncertē gan solo, gan dueta sastāvā, turklāt viņš uzstājies kopā ar Lietuvas Kamerorķestri, Klaipēdas Kamerorķestri, Šauļu Kamerorķestri un pat “Kremerata Baltica”.
Artūrs Noviks publikas mīlestību iekarojis, spēlējot ansambļos, un zināmākais no tiem ir “Tango Sin Quinto”. Paralēli akordeona spēlei viņš jau piekto gadu strādā par pasniedzēju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kā arī audzina jaunos akordeonistus Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolā.
Sandis Šteinbergs ir izcils vijolnieks un kamermūziķis. Pašreiz Sandis ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra 1. vijoļu grupas koncertmeistars un ansambļa RIX vijolnieks, bet pirms tam 16 gadus koncertējis arī kamerorķestra “Kremerata Baltica” sastāvā. S. Šteinbergs divreiz saņēmis “Latvijas Lielo mūzikas balvu”.
Abi mūziķi uzsāka savu sadarbību LNSO kamermūzikas koncertu “Pjacolla. Galjāno. Tango” ietvaros un turpina to arī tagad.
Antons Gračkovs ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrants, un šajā mācību gadā apmaiņas programmas ERASMUS ietvaros papildinājis savas zināšanas Staņislava Moņuško Gdaņskas Mūzikas akadēmijā. A. Gračkovs ir starptautisku konkursu laureāts, un viņš spēlē gan solo, gan dažādos ansambļu sastāvos.
Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas kvartets: R.Tambergs, T.Kožarina, J.Naļotova, S.Stankeviča.
Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas II kursa audzēkne Anastasija Zubova, pedagogs Anatolijs Petkevičs.
Jelgavas Mūzikas vidusskolas akordeonistu duets Darja Grišina un Anta Puķīte, pedagogs Ludmila Furmanova.
Festivāla organizatori: 1.rinda N.Meļņikoviča, V.Ņikandrovs, M.Lūkina; 2.rinda: I.Rudzīte, L.Stankēviča, S.Kārkliņa, V.Fiļipova.
Publicēts: 06.03.2017.
Dalīties ar šīs lapas saturu!
Izvēlies sociālo tīklu, kurā Tu vēlies dalīties ar šīs lapas saturu.