XIII Starptautiskā akordeonistu festivāla dalībnieki
Nikolajam Ovčiņņikovam ir vien 18 gadu, taču viņš jau atzīts par vienu no šī brīža talantīgākajiem jaunajiem akordeonistiem Krievijā. Akordeona spēli uzsācis 6 gadu vecumā, un šobrīd mācās Pēterburgas Konservatorijas Speciālajā Mūzikas vidusskolā. Nikolajs ir vairāku starptautisku konkursu laureāts ne vien Krievijā, bet arī Eiropā un Amerikā.
Radu Laksgangs dzimis Moldovā, kur 7 gadu vecumā uzsācis mācības”Ciprian Porumbescu” Republikāņu Mūzikas licejā, taču 14 gadu vecumā pārcēlies uz Vāciju, lai turpinātu apgūt akordeona un klavieru spēli. Pašreiz Radu studē Osnabrikas Mākslas un Mūzikas Universitātē. Kopš 2009. gada mūziķis aktīvi piedalās starptautiskos konkursos gan Eiropā, gan Amerikā. Viņš pats uzsver – svarīgākais, ka visas uzvaras konkursos viņš izcīnījis, atskaņojot virtuozu izklaides mūziku un džezu.
Samuele Telari ir itāļu akordeonists, starptautisku konkursu laureāts. Paralēli studijām viņš uzstājies lielākajās Itālijas koncertzālēs, kā arī sniedzis koncertus Latvijā, Ukrainā, Kievijā un citur. Kopā ar domubiedriem izveidojis laikmetīgās mūzikas ansambli Imago Sonora, kura sastāvā pirmatskaņojisvairākus jauno komponistu skaņdarbus.
Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas akordeonistu duets Jeļena Kaļniša un Jeļena Nitecka jau vairākus gadus spēlē kopā, un šis ansamblis guvis godalgas vairākos konkursos gan Latvijā, gan Lietuvā (Starptautiskais akordeonistu konkurss Ascoltate 2009. un 2012. g.; Starptautiskais akordeonistu konkurss Jautrais akordeons 2014. g.), gan Itālijā (Starptautiskais akordeonistu konkurss Citta di Lanciano 2012. g.).
Egle Bartkevičute ir Sauļusa Sondecka Šauļu Mākslu ģimnāzijas audzēkne. Viņa ir daudzkārtēja starptautisko konkursu laureāte Baltijas valstīs, Eiropā un Krievijā, kā arī piedalījusies prestižajos konkursos Coupe Mondiale un Trophei Mondiale. Egles repertuārā ir dažādu stilu un raksturu skaņdarbi, viņa uzstājas gan solo, gan ansambļu un orķestra sastāvā. Koncertējusi Lietuvā, Latvijā, Francijā, Vācijā, Turcijā u.c. valstīs.
Helars Jogi akordeona spēli apgūst Heino Ellera Tartu Mūzikas skolā. Jaunais igauņu akordeonists ir vairāku Valsts mēroga konkursu laureāts, kā arī aktīvi piedalās dažādās meistarklasēs. Helara repertuārā ir dažādu stilu akoredona mūzika no klasikas līdz modernajām kompozīcijām.
Samanta Čipinska ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrante. Viņa ir vairāku starptautisku konkursu laureāte un diplomande. Samanta koncertējusi ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā, Itālijā, Čehijā, Francijā un citās pasaules valstīs. Šobrīd paralēli studijām un aktīvai koncertdarbībai darbojas arī pedagoģijas lauciņā.
Duets Svetlana Stavickaja un Vladimirs Ušakovs pastāv jau 15 gadus, un pa šiem gadiem mūziķi uzstājušies ne vien lielākajās Krievijas pilsētās, bet arī Baltijas valstīs, Somijā, Baltkrievijā, Šveicē, Vācijā un citur. Abi mūziķi darbojas arī citos radošajos kolektīvos, kā arī paši organizē koncertus un festivālus. Ansamblis atrodas nemitīgos radošajos meklējumos, un viņu repertuārā ir ne vien akadēmiskā mūzika, bet arī estrādes, džeza un pat rokmūzika.
Starptautiskais duets „Roma –Limbaži” - itālis Samuele Telari un limbažniece Natālija Meļņikoviča. Jaunie akordeonisti satikās Romā, kur abi studēja profesora Massimiliano Pitoko akordeona klasē, un šogad Starptautiskā akordeonistu festivāla ietvaros nolēmuši apvienot spēkus, lai realizētu savas muzikālās idejas.
Grupa Tango Sin Quinto, kuras nosaukums tulkojumā no spāņu valodas nozīmē «tango bez piektā», sākotnēji tika izveidota, lai atskaņotu argentīnieša Astora Pjacollas neparastos tango. Spēlējot, klusējot, smaidot un skumstot jeb izdzīvojot tango, šajos gados ansamblis ir izaudzis no kvarteta par sekstetu. «Tango sin quinto» mūzikas stila pamatā ir divas spilgtas vadlīnijas: mūsdienīgs tango un kaverversijas no dažādu stilu mūzikas. Tas ļāvis iemantot bagātīgu vārdu krājumu pasaules populārākajā valodā – mūzikā.
Džeza trio sastāvā ir trīs profesionāli lietuviešu mūziķi - akordeonists Nerijus Bakula, trompetists un dažādu tautu instrumentu pārvaldītājs Sauļus Petreikis un vijolnieks un basģitārists Tadas Dešukas. Kā solisti trio dalībnieki plūkuši laurus starptautiskos konkursos, uzstājušies kopā ar pasaulē zināmiem mūziķiem gan Eiropā, gan ārpus tās, atskaņojot ne vien akadēmisko, bet arī džeza, popa un tautas mūziku. Šajā sastāvā mūziķi atskaņo zināmus džeza skaņdarbus un oriģinālkompozīcijas.
Tremolo ir apvienotais Baltijas valstu akordeonistu orķestris. To vada 3 diriģenti: Valdo Vārks (Igaunija), Marite Markievičiene (Lietuva) un Viktors Ņikandrovs (Latvija). Orķestris plūcis laurus Citta di Lanciano (Itālija), Tallinā (Igaunija) un Tčevā (Polija) un koncertējis festivālos Somijā, Polijā, Lietuvā, Igaunijā un Latvijā.
Kristaps Ginters ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas 4. kursa students. Jaunais akordeonists ieguvis starptautisku atzinību, plūcot laurus tādos konkursos kā Citta di Lanciano, Accoholiday, Trophee Mondiale, Citta di Castelfidardo un citos. Paralēli studijām Kristaps aktīvi koncertē ne vien solo, bet arī trio Kafija, kā arī strādā par akordeona pedagogu.
Rafals Palackis ir poļu akordeonists. Sanokas mūzikas skolā Rafals mācas vien 8 gadus, taču šajā laikā piedalījies 24 starptautiskos konkursos Dānijā, Itālijā, Spānijā, Serbijā un citās valstīs, un lielākajā daļā no tiem arī ieguvis godalgotas vietas. Paralēli mācībām nopietni aizraujas ar šaha spēli.
Limbažu akordeonistu duetā spēlē Sanita Stankeviča un Juris Surnajevs. Abi akordeonisti vēl ir Limbažu Mūzikas skolas audzēkņi, taču viņi jau piedalījušies un ir vairāku starptautisko konkursu laureāti gan Latvijā, gan Igaunijā, Lietuvā un Polijā, kā arī koncertējuši Baltijas valstīs, Polijā, Krievijā un Norvēģijā.
Festivāla rīcības komiteja 2.rinda: Indra Rudzīte, Natālija Meļņikoviča, Viktors Ņikandrovs, Saulcerīte Kārkliņa; 1.rinda: Maija Lūkina, Ludmila Ņikandrova, Vita Fiļipova.
Publicēts: 03.02.2015.
Dalīties ar šīs lapas saturu!
Izvēlies sociālo tīklu, kurā Tu vēlies dalīties ar šīs lapas saturu.