Investīcija bērnos, jaunatnē un novadā bija vecās internāta ēkas renesanse. Projektā tika iekļauta dienesta viesnīcas pārbūve, kā arī tā aprīkošana - mēbeļu un aprīkojuma iegāde.

Līdz šim internāta ēkā bija četrvietīgas, trīsvietīgas, divvietīgas un vienvietīgas nelielas istabas. Sanitārie mezgli un koplietošanas telpas (virtuves, koridori, kāpnes) bija ar lielu fizisko un morālo nolietojumu. Nebija pietiekams sanitāro mezglu skaits – 1. stāvā tā bija tikai viena duša un tualete ar 3 vietām. Otrajā stāvā – duša ar 2 vietām, tualete ar 4 vietām. Bija tikai virtuves telpa ar ļoti novecojušu aprīkojumu. Gaiteņi bija bez logiem, gari un drūmi.

Pateicoties veiksmīgai sadarbība ar būvnieku, projekta autoru, būvuzraugu un Pašvaldību tika veikti pārbūves darbi un izveidota moderna un mūsdienīga dienesta viesnīca, iegādātas mēbeles un aprīkojums. Viesnīca šobrīd var uzņemt 42 skolēnus, pamatā izveidotas divvietīgas istabiņas, ar mūsdienīgiem sanitārajiem mezgliem istabiņās, ar plašu atpūtas telpu un modernām virtuves zonām. Ēkā skolēniem pieejams mūsdienīgs aprīkojums un mēbeles, kā arī normatīviem atbilstoša telpu temperatūra.

Projekts tiek īstenots darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.1.2.specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi” ietvaros.

Kopējais plānotais finansējums: 3 078 246, 95 EUR, tajā skaitā: ERAF - 1 358 605,83 EUR, valsts - 102 589,66 EUR. Pašvaldības finansējums 1 617 051,46 EUR.

eka2

Autors: Aiva Miškovska