Sporta halle piedzīvoja vērienīgas pārmaiņas iepriekšējo divu gadu laikā, jo faktiski pilnībā viss tika atjaunots, izņemot pamata konstrukcijas. Līdz šim sezonas laikā, kad bija krasas temperatūras maiņas, sporta halles zāles zonās, kas ir izvietotas pa ārsienu perimetru, veidojās regulāri kondensāta ūdens notecējumi, kas liecināja par jumta un tā ventilācijas fizisko nolietojumu. Ūdens notecējumi radīja apdraudējumu elektroinstalācijām, līdz ar to arī skolēnu drošo atrašanās sporta zālē. Nomainīts tika zāles jumts un visas sienas, paredzot tās no industriāli ražotiem sendviču paneļiem, kā arī zāle tika ievērojami pagarināta.

Papildus viena no prioritātēm Pašvaldībai bija arī ventilācijas nodrošināšana, lai gaiss vērienīgajā sporta infrastruktūrā būtu atbilstošs normatīvajām prasībām, kā arī veselīgs bērniem un mācībspēkiem. Tika pārbūvēti arī iekšējie siltumtīkli, līdzšinējā gāzes apkures sistēma bija gan morāli, gan fiziski novecojusi, degļi bija bojāti, pati sistēma bija izvietota pie halles griestiem, kas nenodrošināja optimālu apsildi.

Zāles grīdas segums bija vietām izdilis un sabojājies, kas varēja radīt skolēnu traumatisma iespējas, tāpēc tika ieklāts jauns grīdas segums – skrejceliņš un, Pašvaldībai aizņemoties finansējumu Valsts kasē, tika atjaunots arī volejbola/futbola laukums un iegādāti jauni basketbola grozi.

SIA “Olimpiskais centrs “Limbaži” ” valdes locekle Baiba Martinsone uzsver, ka ir ļoti liels prieks par to, ka nu iespējams sportot telpās, kuras ir gaišas, plašas un ar labu gaisa un siltuma kvalitāti. Tas ir ļoti liels ieguvums visiem amatieru un profesionālajiem sportistiem. Tāpat sporta halles telpās ar prieku trenējas Limbažu novada Sporta skolas audzēkņi, kā arī Limbažu novada ģimnāzijas skolēni. Sportot nāk kā privātās sporta biedrības, tā vietējie sportisti. Halles plašums ļauj telpās uzņemt vairākas treniņu grupas dažādos sporta veidos.

Projekts tiek īstenots darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.1.2.specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi” ietvaros.

Kopējais plānotais finansējums: 3 078 246, 95 EUR, tajā skaitā: ERAF - 1 358 605,83 EUR, valsts - 102 589,66 EUR. Pašvaldības finansējums 1 617 051,46 EUR.

Projekts

Autors: Aiva Miškovska