foto

Maijā tradicionāli tiek rīkoti Limbažu novada Olimpiāžu uzvarētāju svētki, kuru laikā Izglītības pārvalde sumina skolēnus, kuri ir piedalījušies un sasnieguši augstus novērtējumus dažādās mācību priekšmetu olimpiādēs. Šogad, 3. maijā, svētki tika rīkoti Salacgrīvā, Dabas izglītības centrā „Ziemeļvidzeme”, apbalvojot 3. – 12. klašu godalgoto vietu ieguvējus no vairākām novada izglītības iestādēm. Kopā 2022./ 2023. mācību gadā olimpiādēs ir piedalījušies 273 dalībnieki, saņemot 56 godalgotas vietas, 29 atzinības, bet 5 skolēni tikuši uzaicināti piedalīties arī valsts olimpiādēs.

Limbažu novada Izglītības pārvaldes vadītāja Sigita Upmale, atklājot pasākumu teica: “Olimpiādes ir tikai viens no mazajiem atskaites punktiņiem, kur katrs no Jums var pārbaudīt, cik labi esi kaut ko apguvis un ko vēl nezini. Ne vienmēr pārbaudījumos mēs varam parādīt to, ko zinām un protam vislabāk, jo patiesība ir tā, ka gudrība sākas no mūsu nezināšanas. Un tad, kad pārvaram savu nezināšanu, mēs iekāpjam gudrības valstībā.” Novērtējot skolotāju ieguldīto darbu, pateicības saņēma 14 skolotāji, kuru audzēkņi olimpiādēs ieguvuši godpilnās pirmās vietas, – Laura Ende, Sandra Rituma, Ija Puisāne, Maija Tauriņa, Aija Grīnberga, Velga Kalēja, Laimrota Surska, Kristīne Gaugere, Zane Zvirgzdiņa, Ieva Rebaine, Agnija Bronka, Agita Lapiņa, Vineta Dance un Vineta Tiltiņa.

Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, sveicot skolēnus, pedagogus un vecākus, dienā pirms atzīmēsim Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 33. gadadienu, atzina, ka, redzot darbu, kas tiek ieguldīts papildus saviem tiešajiem pienākumiem, ir pārliecināts, ka jaunā paaudze ir nākotnes pamats, uz ko var un varēs paļauties, lai veidotu valsti, par ko priecāties.

Izglītības darba speciāliste Ilze Kapmale, kura kopā ar novada pedagogiem veidoja olimpiāžu saturu un piedalījās vērtēšanā, informēja, ka šajā mācību gadā ir notikušas 15 mācību priekšmetu olimpiādes, no kurām 12 ir bijuši valsts olimpiādes posmi, bet 3 olimpiādes tika rīkotas pēc skolotāju iniciatīvas. Vislielākais dalībnieku skaits bijis 5. - 8. klašu matemātikas olimpiādē ar 42 skolēniem. Tikai par diviem dalībniekiem mazāk ir bijis 9. – 12. klašu bioloģijas olimpiādē, bet trešā apmeklētākā olimpiāde ar 32 dalībniekiem ir bijusi 10. - 12. klašu angļu valodas olimpiāde. Priecājoties par sasniegumiem, I. Kapmale novēlēja skolēniem atcerēties, ka arī tad, ja, piedaloties olimpiādēs, nav sasniegts vēlamais rezultāts, arī tā ir pieredze, kas dara bagātākus un var noderēt turpmāk.

Pasākuma laikā skolēniem un skolotājiem bija iespēja piedalīties arī radošās un izglītojošās nodarbībās, ko vadīja Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta koordinatore Linda Kauliņa un dabas tūrisma un izglītības eksperts Andris Soms. Svētkos ar muzikālu priekšnesumu uzstājās dziedātāja DIONA, kura savas pirmās muzikālās gaitas ir sākusi Limbažu vokālajā grupā “Pogas”. Klausītāji varēja dzirdēt tādas dziesmas kā “Nesaki nē”, “Nejaušību nav”, “Pulksten 12” “Sīknauda” un citas. DIONA arī atklāja, ka drīzumā tiks izdots viņas debijas albums, par ko noteikti tiks ziņots medijos.

Sigita Upmale pasākuma noslēgumā aicināja jauniešus nebaidīties nospraust vislielākos mērķus: “Ja gadās kāds šķērlis, sakiet – tas ir izaicinājums, es tikšu ar to galā. Droši celiet kājas augstu, soļojiet šķēršļiem pāri un ejiet tālāk. Un, ja blakus būs tik brīnišķīgi pedagogi un direktori, kuri šodien kopā priecājas par jums un sasniegto, ticiet, viss izdosies!”

foto