5.februārī VARAM aicina Limbažu, Krimuldas, Saulkrastu un Sējas novadu domes vadību un deputātus uz klātienes konsultācijām par Saulkrastu novada izveidi

2020. gada 5. februārī plkst. 17.00 Saulkrastu kultūras centrā, Saulkrastos, Atpūtas ielā 1b notiks Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Administratīvi teritoriālās reformas komisijas locekļu klātienes konsultācijas ar Limbažu, Krimuldas, Saulkrastu un Sējas novadu domes vadību un deputātiem. Kā norāda ministrija, plānotais konsultāciju norises ilgums ir 2 stundas.

Atgādinām, ka Latvijas Republikas Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija 2020. gada 28. janvārī, izskatot likumprojektu “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” 2. lasījumam, konceptuāli atbalstīja iespēju izveidot atsevišķu Saulkrastu novadu un uzdeva Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai kopā ar Komisijas locekļiem veikt konsultācijas ar iesaistītajām pašvaldībām par atsevišķa Saulkrastu novada izveidi, iekļaujot tajā Saulkrastu pilsētu, Saulkrastu pagastu, Sējas novadu, Lēdurgas pagastu, Vidrižu pagastu un Skultes pagastu.

Reaģējot uz šādu komisijas lēmumu, Limbažu novada domes deputāti 29. janvārī, sanāca uz ārkārtas sēdi un pieņēma lēmumu neatbalstīt šo likumprojektu, kā arī atkārtoti pauda viedokli, ka administratīvi teritoriālās reformas procesā jāsaglabā nedalīta, vienota Limbažu novada esošā teritorija, ar visiem tās pagastiem.

Iepriekš jau informējām, ka Limbažu novada dome bija viena no tām pašvaldībām, kas atbalstīja administratīvi teritoriālo reformu. 2019. gada 25. aprīlī tika pieņemts lēmums par Limbažu novada pašvaldības dalību administratīvi teritoriālās reformas turpināšanā, paužot nostāju, ka pašvaldība tajā piedalās, ja, veidojot jaunu administratīvo teritoriju – apvienojot Limbažu, Alojas un Salacgrīvas novadus, Limbažu novads tajā iekļaujas saglabājot nedalītu, vienotu novada esošo teritoriju. Limbažu novada pašvaldība vairākkārt ir vērsusies gan VARAM, gan Saeimā ar aicinājumu nedalīt Limbažu novadu, papildus tam Saeimai iesniedzot arī nedēļas laikā savāktos 1717 iedzīvotāju parakstus.
Pašvaldības tiesību aizskāruma gadījumā Limbažu novada dome ir gatava vērsties Satversmes tiesā, jo saskaņā ar demokrātiskas valsts principu un pašvaldības principu valsts institūciju pienākums ir, izstrādājot administratīvi teritoriālo reformu, ievērot normatīvajos aktos un Latvijai saistošos starptautiskajos līgumos noteikto kārtību.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste