Arī šogad, 8. septembrī, uzsākot mācību gaitas pirmajā klasē, 239 Limbažu novada pirmklasniekiem pašvaldība dāvināja sudrabkaļa Oļega Auzera darināto sudraba bitīti, kas Limbažos ir gudrības un čakluma simbols jau vairāk kā 10 gadus. Katrs skolēns saņēma arī lasāmgrāmatu “Krāsainā pasaule” un kopā ar klases audzinātājām bija gaidīti ekskursijās Sudraba muzejā, Limbažu pilsētas muzejā, Ugunsdzēsības depo tornī, bet Burtnieku kvartālā ar dziesmām un rotaļām pirmklasniekus sveica Limbažu BJC kapela “Eži”.

foto

Sudraba muzeja vadītāja Ligita Auzere pastāstīja, ka sudrabkalis Bitīšu svētkus izdomāja, lai dāvinātu talismanu skolniekiem, kas palīdzētu grūtajos brīžos mācībās. “Gluži kā bitītes, kas lido no viena ziediņa uz otru, lai savāktu labāko medu, arī jūs lidosiet no viena mācību priekšmeta uz citu, lai iegūtu labākās zināšanas, kas palīdzēs izaugt par lieliem un gudriem cilvēkiem,” pirmklasniekiem teica L. Auzere.

Lai noskaidrotu, kā skolēni jūtas, uzsākot mācības pirmajā klasē, Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs uzdeva vairākus jautājumus. Pirmklasnieki pārliecinoši atbildēja, ka visiem patīk iet skolā un atzinās, ka patikšot iet visus divpadsmit gadus. Tika noskaidrots, ka veiksmes atslēga, lai patiktu iet skolā, ir mācīšanās un laba uzvedība. Skolas laikā mammas esot jāklausa vairāk par tētiem, bet arī skolotāja ir jāklausa! Uz priekšsēdētāja jautājumu, vai skolotāja varētu būt gudrāka pat par tēti, skolēni drosmīgi teica “Nē”.

Skolēniem un izglītības jomā strādājošajiem Limbažu novada priekšsēdētāja otrais vietnieks Jānis Bakmanis novēlēja veselību, izturību un veiksmi garajā izglītības ceļā.

Prieku par satikšanos Bitīšus svētkos ar pirmklasniekiem Limbažos izteica arī Limbažu novada Izglītības pārvaldes vadītāja Valda Tinkusa, kura atzinīgi novērtēja iesākto tradīciju. “Reiz gudrs matemātiķis ir teicis, ka izglītība ir kā medus smarža, kas paliek pēc tam, kad medus podiņš ir iztukšots. Lai Jums izdodas iegūt un saglabāt šo medus smaržu visā izglītības ceļā,” vēlot ne tikai pacietību, bet arī lielu, lielu gribasspēku, teica V. Tinkusa.

foto