Ainaži Limbažu novads
ainazi3

9.augustā, Ainažos, tikās novada vadība, apvienību pārvalžu vadītāji un pagastu pakalpojumu sniegšanas centru vadītāji. Šo ikmēneša sanāksmi vadīja Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, aicinot apvienību pārvalžu un pakalpojumu sniegšanas centru vadītājus izteikties par aktuālajiem jautājumiem un problēmām katrā teritorijā. Par novada aktualitātēm diskutēja arī priekšsēdētāja vietnieki Māris Beļaunieks un Rūdolfs Pelēkais un pašvaldības izpilddirektors Artis Ārgalis.

Namamāte, Ainažu pilsētas un pagasta pakalpojumu sniegšanas centra vadītāja Sandra Brokāne, neslēpa prieku par viesiem un sacīja “esmu nupat sākusi strādāt un ļoti ceru uz jūsu atbalstu un padomu, jo viens nav karotājs un kopā mēs varam izdarīt vairāk un labāk.”

Sanāksmē no Alojas apvienības pārvaldes piedalījās Rihards Būda un Iveta Pēkšēna, no Limbažu apvienības pārvaldes Katvaru un Umurgas pagastu vadītājs Mārtiņš Grāvelsiņš, Viļķenes un Pāles pagastu vadītāja Gita Kārnupe, Salacgrīvas apvienības pārvaldes vadītājs Andris Zunde, Ainažu pilsētas un pagasta vadītāja Sandra Brokāne.

Sanāksmes dalībnieki izdiskutēja vairāku pagastu kopīgās problēmas: ceļu un grāvju stāvokli, nesakoptos īpašumus un pludmaļu sakopšanu. Atkārtoti tika pārrunāts jautājums par nesakopto Ainažu robežpunktu uz A1 šosejas, kas ir “Latvijas vizītkarte” un pagaidām nav risinājuma kā šo īpašumu sakopt.

Pašvaldības vadītājs pauda neapmierinātību par valsts institūciju bezspēcību šī jautājuma risināšanā. Ainažu robežpunkts nav pašvaldības īpašums, novada būvvalde var uzlikt sodu par nesakoptu īpašumu un tas arī ir viss.

Apvienību pārvalžu un pagastu pakalpojumu sniegšanas centru vadītāji informēja par īstenotajiem projektiem un uzsāktajiem darbiem. Aktualizējies ir jautājums par SIA “Salacgrīvas ūdens” attīrīšanas iekārtu jaudu palielināšanu.

Pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs aicināja klātesošos informēt sabiedrisko attiecību nodaļu par īstenotajiem projektiem un padarītajiem darbiem. Līdz katra mēneša pēdējam datumam novada sabiedrisko attiecību nodaļai ir jāiesūta informācija par padarīto. Kā gan novada iedzīvotāji uzzinās par padarīto, ja mēs paši nestāstīsim par paveikto? Ļoti svarīgi ir mazie darbi, kas padara mūsu ikdienu skaistāku un vidi sakārtotāku.

Tikšanās noslēgumā apvienību un pagastu vadītāji apskatīja Ainažu pludmalē izbūvēto operatīvā transporta nobrauktuvi.

Ilga Tiesnese