Motokross Sports
moto4

18. maijā Lubānā norisinājās 2. posms 2024. gada Latvijas Kausā motokrosā. Tajā piedalījās plašs motokluba “ASB” pārstāvju pulks: Ritvars Brunavs (15+), Daniels Zuza (MX15+), Artūrs Linde (MX30+), Jānis Gražulis (MX40+), Kristaps Dundurs (MX40+), Oskars Baltruņķis (MX45+), Edijs Siliņš (MX50+), Mārcis Straume (MX50+), Sandris Kalniņš (MX50+), Ints Ķīkulis (MX55+), Normunds Šķepasts (MX55+), Andris Brunavs (MX Iesācēji) un Rihards Mincinofs (MX85J).

Savukārt 11. un 12. maijā Apē notika 2. posms šī gada “Magmum” Latvijas čempionātā motokrosā. Tajā uz starta stājās motokluba “ASB” braucēji Harijs Suharževskis (MX1) un blakusvāģu ekipāža Pēteris Jegorovs un Liutauras Variakojis (BV Veterāni).

2. posma rezultāti Latvijas Kausā Lubānā

MX15+

Daniels Zuza 1. braucienā ierindojās 10. vietā, bet 2. braucienā bija 9. vietā, kas arī posma kopvērtējumā Danielam deva 9 vietu. Ritvars Brunavs 1. braucienā izcīnīja 2. vietu, bet 2. braucienā viņam 13. vieta. Posma kopvērtējumā Ritvars bija uzreiz ar Daniela, 10. vietā. Diemžēl neveiksmīgas apstākļu sakritības dēļ Dāvis Bergšteins uz starta neizgāja. MX15+ klasē kopā startēja 14 braucēji. Pašreizējā sezonas kopvērtējumā, kad aizvadīti pirmie 2 no 5 posmiem, Brunavam 4. vieta (tikai 1 punktu aiz 3. vietas), Zuzam 9. vieta, bet Bergšteinam ar dalību 1 posmā – 10. vieta.

MX30+

Artūrs Linde gan 1., gan 2. braucienā ierindojās 4. vietā, arī posma kopvērtējumā izcīnot 4. vietu 12 braucēju konkurencē. Sezonas kopvērtējumā Lindem šobrīd 3. vieta.

MX40+

Jānis Gražulis 1. braucienā izcīnīja 2. vietu, bet 2. braucienā ieņēma 4. vietu, kas kopvērtējumā deva 4. vietu. Jāpiebilst, ka posma kopvērtējumā 2., 3. un 4. vietai bija vienāds punktu skaits, tāpēc izšķirošā bija 2. braucienā izcīnītā vieta. Kristaps Dundurs abos braucienos un posmā ierindojās 5. vietā 8 braucēju pulkā. Sezonas pašreizējā kopvērtējumā Gražulim 2. vieta, bet Dunduram – 5. vieta.

MX45+

Oskars Baltruņķis gan abos braucienos, gan posmā izcīnīja 2. vietu 8 sportistu konkurencē. Arī sezonas kopvērtējumā Baltruņķis ir 2. vietā.

MX50+

Edijs Siliņš gan abos braucienos, gan posma kopvērtējumā palika uzreiz aiz TOP3, izcīnot 4. vietu. Starp citu, arī 1. posmā Edijam bija identiski rezultāti. Mārcis Straume 1. braucienā ierindojās 8. vietā, bet 2. braucienā un posmā Mārcim 9. vieta. Sandris Kalniņš posma kopvērtējumā un abos braucienos ieņēma identiskas vietas – viņam 10. vieta 17 braucēju konkurencē. Sezonas kopvērtējumā Siliņam 4. vieta, Straume ieņem 6. vietu, bet Kalniņam šobrīd 7. vieta.

MX55+

Normunds Šķepasts 1. braucienā ieņēma 7. vietu, bet 2. braucienā – 8. vietu. Posma kopvērtējumā Normundam 7. vieta. Ints Ķīkulis 1. braucienā ierindojās 6. vietā, bet 2. braucienā – 9. vietā, posmā ieņemot 8. vietu. Uz starta šajā klasē izgāja 16 braucēji. Sezonas kopvērtējumā Ķīkulim 7. vieta, bet Šķepastam – 9. vieta.

MX Iesācēji

Andris Brunavs 1. braucienā ieņēma 6. vietu, bet 2. braucienā – 15. vietu, kas posma kopvērtējumā deva 11. vietu 22 braucēju konkurencē. Sezonas kopvērtējumā Brunavs šobrīd ir 6. vietā.

MX85J

Junioru ieskaitē MX85J klasē Rihards Mincinofs abos braucienos bija 8. vietā, kas arī posma kopvērtējumā deva 8. vietu 12 braucēju konkurencē. Arī sezonas kopvērtējumā Mincinofam 8. vieta.

Ar detalizētiem sacensību rezultātiem iespējams iepazīties ŠEIT.

Klubu kopvērtējums

Klubu kopvērtējumā motoklubs “ASB”, pateicoties kuplam dalībnieku lokam un augstvērtīgiem rezultātiem, 28 klubu konkurencē izcīnīja 1. vietu. Klubu kopvērtējums pieejams ŠEIT. Arī sezonas kopvērtējumā motoklubs “ASB” ir 1. vietā.

2. posma rezultāti “Magmum” Latvijas čempionātā motokrosā Apē

MX1

Spēcīgākajā MX1 klasē Harijs Suharževskis abos braucienos un posmā ierindojās 16. vietā 17 sportistu konkurencē. Sezonas kopvērtējumā pēc 2 no 5 aizvadītiem posmiem Suharževskim šobrīd 9. vieta.

BV Veterāni

Pēteris Jegorovs un Liutauras Variakojis blakusvāģu veterānu klasē 3 ekipāžu konkurencē dominēja (abos braucienos 2. vieta apdzīta par apli), kas likumsakarīgi deva 1. vietu posmā. Arī sezonas kopvērtējumā viņiem 1. vieta.

Klubu kopvērtējumā motoklubs “ASB” “Magmum” Latvijas čempionāta 2. posmā ieņēma 19. vietu 27 klubu kopvērtējumā. Klubu kopvērtējums pieejams ŠEIT. Sezonas kopvērtējumā pašlaik motoklubam “ASB” 16. vieta.

Tuvākās sacensības

Nākamais posms Latvijas Kausā motokrosā šogad norisināsies Alojā, 29. jūnijā. “Magmum” Latvijas čempionāta 3. posms notiks 6.-7. jūlijā Dobelē, bet 4. posms 27.-28. jūlijā ieplānots Alojā (kopā ar 4. posmu Retro kausā). Ar Latvijas Motosporta federācijas rīkoto sacensību kalendāru iespējams iepazīties ŠEIT.