Aloja Motokross
moto6

29. jūnijā Alojā norisinājās 3. posms 2024. gada Latvijas Kausā motokrosā. Tajā, kā ierasts, piedalījās plašs motokluba “ASB” pārstāvju pulks: Ritvars Brunavs (15+), Daniels Zuza (MX15+), Dāvis Bergšteins (MX15+), Artūrs Linde (MX30+), Jānis Gražulis (MX40+), Kristaps Dundurs (MX40+), Oskars Baltruņķis (MX45+), Edijs Siliņš (MX50+), Mārcis Straume (MX50+), Sandris Kalniņš (MX50+), Ints Ķīkulis (MX55+), Normunds Šķepasts (MX55+), Rihards Mincinofs (MX85J).

Pirmo reizi motokluba “ASB” rindās MX Iesācēju klasē piedalījās Raivo Graumanis, bet šajā klasē klubu vairs nepārstāv Andris Brunavs. Jāpiemin, ka dienas gaitā trase tika krietni izbraukta, un, tuvojoties sacensību noslēgumam, tā no braucējiem prasīja pamatīgu papildu fizisko piepūli.

MX15+

Dāvis Bergšteins gan abos braucienos, gan posma kopvērtējumā izcīnīja 4. vietu. Ritvars Brunavs braucienos ierindojās attiecīgi 13. un 8. vietā, kas posmā deva 10. vietu. Daniels Zuza 1. braucienā ierindojās 10. vietā, bet 2. braucienā bija 17. vietā, kas posma kopvērtējumā Danielam deva 13. vietu. MX15+ klasē kopā startēja 19 braucēji. Pašreizējā sezonas kopvērtējumā, kad aizvadīti pirmie 3 no 5 posmiem, Brunavam 4. vieta, Bergšteins atrodas uzreiz aiz viņa, 5. vietā, savukārt Zuza ir 9. vietā.

MX30+

Artūrs Linde 1. braucienā ierindojās 7. vietā, bet 2. braucienā un arī posma kopvērtējumā viņam 6. vieta 15 braucēju konkurencē. Sezonas kopvērtējumā Lindem šobrīd 3. vieta.

MX40+

Jānis Gražulis abos braucienos izcīnīja 3. vietu, kas ļāva kāpt uz goda pjedestāla 3. pakāpiena posmā. Jāpiebilst, ka posma kopvērtējumā 2., un 3. vietai bija vienāds punktu skaits, tāpēc izšķirošā bija 2. braucienā izcīnītā vieta. Kristaps Dundurs braucienos ieņēma 9. un 7. vietu, bet posmā viņam 9. vieta 15 braucēju pulkā. Sezonas pašreizējā kopvērtējumā Gražulim 2. vieta, bet Dunduram – 5. vieta.

MX45+

Oskars Baltruņķis 1. braucienā izcīnīja 3. vietu, gan 2. braucienā un arī posmā viņam 5. vieta 7 sportistu konkurencē. Sezonas kopvērtējumā Baltruņķim 3. vieta.

MX50+

Edijs Siliņš braucienos izcīnīja attiecīgi 4. un 5. vietu, posmā ieņemot 5. vietu (ar identisku punktu skaitu kā 4. vietai). Sandris Kalniņš posma kopvērtējumā un abos braucienos ieņēma identiskas vietas – viņam 8. vieta. Mārcis Straume abos braucienos un posmā uzreiz aiz Kalniņa jeb 9. vietā 10 braucēju konkurencē. Sezonas kopvērtējumā Siliņam 4. vieta, Straume ieņem 6. vietu, bet Kalniņam 7. vieta.

MX55+

Ints Ķīkulis abos braucienos ierindojās 6. vietā, arī posmā ieņemot 6. vietu. Normunds Šķepasts 1. braucienā ieņēma 9. vietu, bet 2. braucienā – 11. vietu. Posma kopvērtējumā Normundam 10. vieta. Uz starta šajā klasē izgāja 13 braucēji. Sezonas kopvērtējumā Ķīkulim 7. vieta, bet Šķepastam – 10. vieta.

MX Iesācēji

Raivo Graumanis 1. braucienā ieņēma 7. vietu, bet 2. braucienā – 6. vietu, kas posma kopvērtējumā deva 5. vietu 22 braucēju konkurencē. Sezonas kopvērtējumā Graumanis šobrīd ir 9. vietā.

MX85J

Junioru ieskaitē MX85J klasē Rihards Mincinofs 1. braucienā bija 9. vietā, 2. braucienā viņam 12. vieta, bet posmā tas deva 9. vietu 16 braucēju konkurencē. Sezonas kopvērtējumā Mincinofam 8. vieta.

Ar detalizētiem sacensību rezultātiem iespējams iepazīties ŠEIT.

Klubu kopvērtējums

Klubu kopvērtējumā motoklubs “ASB”, pateicoties kuplam dalībnieku lokam un labiem rezultātiem, 24 klubu konkurencē izcīnīja 2. vietu. Sezonas kopvērtējumā motoklubs “ASB” ir 1. vietā. Klubu kopvērtējums pieejams ŠEIT.

Tuvākās sacensības

Jau šajā nedēļas nogalē (6.-7. jūlijā) Dobelē norisināsies 3. posms “Magmum” Latvijas čempionātā, kur uz starta stāsies motokluba “ASB” pārstāvji Harijs Suharževskis (MX1) un blakusvāģu ekipāža Pēteris Jegorovs un Liutauras Variakojis (BV Veterāni). 4. posms 27.-28. jūlijā ieplānots Alojā (kopā ar 4. posmu Retro kausā). Nākamais posms Latvijas Kausā motokrosā norisināsies Stelpē, 17. augustā. Ar Latvijas Motosporta federācijas rīkoto sacensību kalendāru iespējams iepazīties ŠEIT.