Aloja Koncerts
koncerts3

2024.gada 12.oktobrī plkst.15.00 Alojas Ausekļa vidusskolas zālē skolēnu kori pirmatskaņos vienaudžu sacerētās dziesmas, kas izvirzītas dalībai dziesmu jaunrades konkursa “Kas mēs bijām, būsim, esam” 2.kārtā.

Šogad konkursam tika iesniegtas 12 oriģināldziesmas divās vecuma grupās. Uz konkursa 2.kārtu žūrija – komponisti Selga Mence, Ēriks Ešenvalds un kordiriģente Māra Skride, izvirzīja septiņas dziesmas.

Dziesmu pirmatskaņojumus gatavo Rīgas Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolas koris, Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolas koris, Augusta Dombrovska Rīgas Mūzikas skolas koris “Strautiņš”, Smiltenes mūzikas skolas vecāko klašu koris, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.Mūzikas skolas meiteņu koris “Vivace” un Rīgas 6.vidusskolas koris.

Pirms koncerta dziesmu autori un viņu pedagogi piedalīsies kompozīcijas meistarklasē, ko vadīs Selga Mence un Ēriks Ešenvalds.

Konkursu finansē Limbažu novada pašvaldība un atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonda “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” atbalstītā Vidzemes plānošanas reģiona ”Vidzemes kultūras programma 2024”.

Gatavojoties dzejnieka Ausekļa 175 gadu jubilejai un dziesmu jaunrades konkursa 20 – gadei, ko svinēsim 2025.gada septembrī, sadarbībā ar nošu izdevniecību “Mūzika Baltika ”uzsākts darbs pie ceturtā nošu krājuma “Jaunie jaunajiem” sagatavošanas. Tajā tiks publicētas 2019.-2024. gadā konkursā godalgotās dziesmas.

Godinot savu novadnieku, latviešu gaismas saucēju dzejnieku Ausekli, un, saglabājot latviešu a cappella kora dziedāšanas tradīciju, konkursu kopš 2005.gada organizē Alojas kultūras nams.

Konkursa mērķi ir motivēt jaunos autorus radīt latviskas un mūsdienīgas dziesmas bērnu korim un dot iespēju mūzikas skolu koriem izpildīt savu vienaudžu komponētus darbus.