21.septembrī Alojā notika otrie Kartupeļu svētki. Jau no paša rīta Saules laukumā un Rīgas ielā pulcējās tirgotāji un pircēji, dejotāji iemēģināja deju soļus un skatuves cilvēki veica vēl pēdējos kārtošanas darbus.
Desmitos no rīta svētkus ieskandināja, jeb iedejoja Brīvzemnieku pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ozoli” un Alojas kultūras nama vadītāja Ineta Laizāne, kura oficiāli svētkus atklāt aicināja trīs galvenos viesus. Pirmais viesis – pats Kartupelis, uz Aloju mērojis vistālāko ceļu no Peru Dienvidamerikā, nākošais viesis - Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs un namatēvs - Alojas apvienības pārvaldes vadītājs Rihards Būda bija trešais šo svētku svarīgais viesis.
Svētku uzrunā pašvaldības vadītājs vēlēja izbaudīt šo dienu, celt godā kartupeli, bez kura nav iedomājama mūsu ikdiena un atgādināja, ka iepriekšējā gadā Alojā iegūto permakultūras kartupeļu ražu izdalījies pagastu vadītājiem, lai stāda un pavairo. Kāds rezultāts? Tas jājautā pagastu vīriem un sievām…..
Lielais Kartupelis, kura lomā iejutās Inga Neimane, pasludināja Alojas Kartupeļu svētkus par atklātiem, savukārt kultūras nama vadītāja Ineta aicināja Dagni Straubergu un Rihardu Būdu piedalīties sacensībās, kurš ātrāk sarīvēs kartupeli pankūkām. Galvenais tiesnesis šajās sacensībās bija Alojas sporta un pasākumu organizatore Paula Marta Kalniņa, bet kvalitātes kontroli veica Baiba Siktāre.
Sacensības beidzās ātri un secinājums viens - ar labo roku kartupeli var sarīvēt ātrāk nekā ar kreiso un Gata Zariņa izgatavoto balvu – kartupeļa laikrādi saņēma Dagnis Straubergs.
Svētku turpinājumā dejoja “Ozoli”, notika visdažādākās SIA “Tēraudiņi” kartupeļu spēles, podu kartupeļu ražas svēršana, grupu “Spriegums” un “Rikši” uzstāšanās, izstāde “Alojas diždārzenis 2024.” un tās uzvarētāju apbalvošana, dažādas radošās darbnīcas un kafejnīca “Mieriņš” bija parūpējusies par gardiem kartupeļu ēdieniem.
Alojas kultūras nama mazajā zālē atklāja Valmieras novada radošās apvienības “SMILGAS” tautas lietišķās un tēlotājmākslas izstādi, kurā apskatāmi austi lakati, tautastērpi, galda sedziņas un grīdas paklāji, celoti, zīmēti, tamborēti un citi rokdarbi, arī keramika un gleznas.
Paldies par jaukajiem svētkiem!