Attīstība Sociālā joma
limbazi

25. jūlija domes sēdē apstiprināta Limbažu novada Sociālā atbalsta un veselības veicināšanas stratēģija 2024.-2030. gadam. Stratēģija ir veidota ņemot vērā pašvaldības vīziju – ar dzīvi apmierināts, pašpietiekams un izglītots cilvēks drošā un iekļaujošā Limbažu novadā. Tā ir izstrādāta, lai nodrošinātu pārdomātu un ilgtspējīgu sociālās aprūpes un veselības veicināšanas politiku, savlaicīgi veicot pasākumus, izmantojot Limbažu novada stiprās puses un iespējas. Stratēģijā apkopoti izaicinājumi, noteikti mērķi un prioritātes, kā arī definēti sasniedzamie rezultāti un nepieciešamie resursi to īstenošanai Limbažu novada sociālajā un veselības jomā.

Stratēģijā ir noteiktas piecas vidēja termiņa prioritātes:

1. Divvirzienu komunikācija starp pašvaldību un iedzīvotājiem, kas veicina kopienas drošības sajūtu, pieaugušo sabiedrības uzticēšanos un iesaisti;
  2. Pakalpojumu dažādības nodrošināšana atbilstoši cilvēku vajadzībām;
  3. Sociālo un veselības pakalpojumu sniegšanas un saņemšanas vietu un to piekļuves infrastruktūras attīstīšana;
  4. Veselības un sociālo pakalpojumu iestādes un organizācijas veicina darbinieku atbalstošu un jauno darbinieku piesaistei motivējošu vidi;
  5. Izveidot un attīstīt vienotu sociālās un veselības jomas jautājumu koordinēšanas un sadarbības mehānismu Limbažu novadā.

Stratēģijas izstrādes procesu vadīja SIA "Civitta Latvija" sadarbībā ar Limbažu novada Sociālā atbalsta un veselības veicināšanas stratēģijas 2023.-2030. gadam darba grupu, kā arī uzklausot nozaru ekspertus un ņemot vērā labāko praksi, pieredzi, statistikas datus un pētījumus sociālajā un veselības jomā. Stratēģijas ietvaros tika veikta iedzīvotāju aptauja no šī gada 17. maija līdz 29. maijam. Stratēģija tika nodota publiskajai apspriešanai no šī gada 21.jūnija – 20.jūlijam, un tās laikā saņemti pieci priekšlikumi.

Sociālais dienests

socialais.dienests [at] limbazunovads.lv