Vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru parakstīja projekta iesniedzējs – Carnikavas novada dome. Tās sadarbības partneri projektā ir Limbažu novada pašvaldība, Salacgrīvas novada dome un Saulkrastu novada dome.
Carnikavā paredzēts paplašināt novadpētniecības centru, izbūvējot jaunu tradicionālo ēku, klēti, tā iegūstot vietu jaunas ekspozīcijas izveidei. Savukārt Carnikavas muižas parkā tiks būvēta jauna brīvdabas estrāde, kas ļaus ar lielāku vērienu rīkot tradicionālos Nēģu svētkus un citus novada kultūras pasākumus. Kopumā attīstot vēsturiskā piekrastes ciema infrastruktūru, Carnikavā tiks izveidots vienots kultūrtūrisma maršruts.
Lai atjaunotu Saulkrastu estrādes sarīkojumu tradīcijas – deju vakarus, ārvalstu viesu koncertus, Līgo svētku svinības –, kā arī rīkotu jaunus kultūras notikumus, Saulkrastu novada dome pārbūvēs Neibādes parka estrādi, izveidojot tai jumtu, uzlabojot skaņas kvalitāti un nodrošinot vides pieejamību, kā arī skatuves māksliniekiem piemērotas aizskatuves telpas.
Estrādes attīstība plānota arī Salacgrīvas novadā. Zvejnieku kolhoza “Brīvais vilnis” izveidotajā kultūras, sporta un atpūtas kompleksā „Zvejnieku parks” 1967. gadā uzceltā estrāde ir viena no lielākajām un apmeklētākajām brīvdabas estrādēm Vidzemes piekrastē. Projekta ietvaros paredzēts pārbūvēt un modernizēt pašu estrādi, kā arī labiekārtot tās apkārtni un uzlabot vides pieejamību.
Lauču dižakmeni ik gadu apmeklē ap 50 000 tūristu, tomēr šim dabas piemineklim trūkst iekārtotas infrastruktūras. Tāpēc projektā paredzēts izveidot izglītojošu taku no Vārzu peldvietas līdz dižakmenim, pludmalē izveidot sauļošanās, aktīvās atpūtas un bērnu zonas, parūpēties par drošības infrastruktūru un veikt citus labiekārtošanas darbus.
Projekts „Vidzemes piekrastes kultūras un dabas mantojuma iekļaušana tūrisma pakalpojumu izveidē un attīstībā – “Saviļņojošā Vidzeme”” ir viens no kopumā 10 kultūras un dabas mantojuma saglabāšanai un attīstībai veltītiem projektiem, kuri pēc Kultūras ministrijas organizētas projektu ideju priekšatlases ir saņēmuši iespēju pieteikties ERAF līdzfinansējumam.
Projekts tiks īstenots Kultūras ministrijas pārziņā esošā ERAF līdzfinansētā 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa „Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” ietvaros. Kopējās projekta izmaksas ir 4 793 022,33 eiro, t.sk. ERAF finansējums – 2 381 180 eiro, savukārt nacionālais publiskais finansējums 602 194,13 eiro (t.sk. valsts budžeta dotācija pašvaldībām 92 186,28 eiro un pašvaldību finansējums 355 319,85 eiro).
Informāciju sagatavoja:
Inita Kabanova
Kultūras ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas referente