Aloja Projekti Kultūra
koris 2

Valsts Kultūrkapitāla fonds mērķprogrammā “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un Vidzemes plānošanas reģions “Vidzemes kultūras programma 2024” projektu konkursā atbalstījis Alojas kultūras nama iesniegto projektu “GAISU ŠĶĪRU DZIEDĀDAMA” piešķirot 1449 EUR kora dziesmu jaunrades konkursa organizēšanai Alojā.

No dziesmu jaunrades konkursa “Kas mēs bijām, būsim, esam” 2024.gada 1.kārtā iesniegtajiem 12 jaundarbiem konkursa žūrija - komponisti Selga Mence, Ēriks Ešenvalds un kordiriģente Māra Skride, uz 2.kārtu izvirzījuši septiņas dziesmas, kuru pirmatskaņojumi izskanēs 2024.gada 12.oktobrī Alojas Ausekļa vidusskolas zālē.

Dziesmas izpildīs Rīgas Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolas koris, Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolas koris, Augusta Dombrovska Rīgas Mūzikas skolas koris “Strautiņš”, Ādažu Mākslas un mūzikas skolas koris, Smiltenes Mūzikas skolas vecāko klašu koris, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.Mūzikas skolas koris “Vivace” un Rīgas 6.vidusskolas koris.

Konkursa mērķis ir motivēt jaunos autorus radīt latviskas un mūsdienīgas dziesmas bērnu korim un dot iespēju mūzikas skolu koriem izpildīt savu vienaudžu komponētus darbus.

Konkurss ir radoša laboratorija topošajiem komponistiem sadarbībai ar diriģentu un kori. Uzvarētāji saņems Limbažu novada pašvaldības prēmijas. Skanīgāko dziesmu partitūras tiks iekļautas nošu izdevniecības “Mūzika Baltika” 4.krājumā “Jaunie jaunajiem”.

Godinot savu novadnieku, latviešu gaismas saucēju dzejnieku Ausekli, un, saglabājot latviešu a cappella kora dziedāšanas tradīciju, kopš 2005.gada Alojas kultūras nams Alojā organizē bērnu kora dziesmu jaunrades konkursu.

logo josla