Projekti, fondu aktualitātes

Latvijā turpmāk tiks sniegts atbalsts tiem darba devējiem, kas nodarbina cilvēkus vecumā no 50 gadiem. Pēc statistikas datiem pērn no visiem strādājošajiem 33,7% bija vecumā no 50 līdz 74 gadiem. Turpmāk iecerēts paildzināt tā dēvēto 50+ cilvēku darbaspēju saglabāšanu un nodarbinātību. Šādā nolūkā Nodarbinātības Valsts aģentūra ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu īsteno projektu Nr. 7.3.2.0/16/I/001 „Atbalsts ilgākam darba mūžam”. Partneri šajā projektā ir Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība.
Paredzēts, ka projektā darba devējiem, kuri nodarbina 50 un vairāk gadus vecus darbiniekus, būs iespēja pieteikties darba vides un cilvēkresursu potenciāla izvērtējumam. Rezultātā varēs saņemt dažādus atbalsta pasākumus (karjeras konsultācijas, veselības uzlabošanas pasākumi, darbavietas pielāgošana, informālā izglītība u.c.). Sīkāk par to NVA interneta vietnē www.nva.gov.lv sadaļā „ESF projekti”.
Projekta ietvaros 20. septembrī Limbažos notika praktisks seminārs „Pieredzei vienmēr būs vērtība”. Piedalījās arī pārstāvji no Alojas un Kocēnu novadiem. Balstoties uz Britu padomes metodoloģiju, tika pētīti izaicinājumi darbiniekiem 50+ vecumā četros aspektos: ekonomiskie/tiesiskie, vides, sociālie un kultūras. Pēc tam trīs komandas ģenerēja idejas situācijas uzlabošanai, testēja tās, aptaujājot limbažniekus (kopumā 58 iedzīvotājus), un prezentēja savus priekšlikumus. Tika piedāvāti risinājumi, kā uzlabot mikroklimatu kolektīvā, ar minimāliem budžeta līdzekļiem veidot veselīgāku vidi, kā arī organizēt kampaņu aktīva dzīvesveida ievērošanai. Prezentācijās tika akcentēts, ka atbildība par veselīgu dzīvesveidu ir gan pašam darbiniekam, gan darba devējam, gan pašvaldībai/valstij. Atzinīgi vārdi izskanēja par aktīvas atpūtas iespējām Limbažu novada pašvaldībā (dabas takas, veloceliņi, baseins). Pozitīvi vērtējama ir Olimpiskā centra „Limbaži” iniciatīva Eiropas Sporta nedēļā vienu dienu baseinā atvēlēt interesentiem 50+ vecumā.
Cerams, ka turpmāk Limbažu novadā aizvien vairāk tiks aktualizēts jautājums par atbalstu ilgākam darba mūžam.

1 555deddd6d3254.71972960

Semināra „Pieredzei vienmēr būs vērtība!”
dalībniece
Vaira Ābele