Atsakās no ieceres šajā gadā restaurēt Bīriņu pils kapenes

Limbažu novada dome 27.augustā pieņēma lēmumu atteikties no ieceres veikt Bīriņu pils kapeņu restaurāciju. Atgādinām, ka 2019. gadā dome pieņēma lēmumu atbalstīt Bīriņu pils kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas biedrības ieceri piedalīties biedrības “Vidzemes lauku partnerības “Brasla” izsludinātajā projektu konkursā. Biedrība ieguva ELFLA finansējumu 18 000 EUR apmērā kapeņu restaurācijas pabeigšanai, savukārt Limbažu novada dome lēma par līdzfinansējuma piešķiršanu.

Ņemot vērā to, ka projekta kopējās izmaksas bija 41 302 EUR, un, ar šo summu nepietika restaurācijas pabeigšanai, Limbažu novada dome šī gada maija sēdē nolēma biedrībai šī projekta īstenošanai piešķirt papildu finansējumu 21 302,32 EUR apmērā.
Projekta ietvaros bija paredzēts atrakt kapeņu iebrukušās daļas un tās pārsegt ar koka konstrukciju un jumtu, padarot tās pieejamas apmeklētājiem, un dodot iespēju tajās izvietot brīvdabas ekspozīciju.

Pēc atkārtotas iepirkuma procedūras veikšanas, Bīriņu pils kapeņu restaurācijas izmaksas vēl būtiski paaugstinājās, līdz ar to Limbažu novada dome nolēma atteikties no šīs ieceres.

Lai gan šajā gadā dome atteicās no ieceres īstenot šo projektu, tas neizslēdz iespēju nākotnē pretendēt uz finansējuma saņemšanu Bīriņu pils kapeņu restaurācijai kādā no citiem konkursiem, kas atbalsta kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu.

Bīriņu kapenes ir Valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa – Bīriņu muižas apbūve sastāvdaļa. Kapenes izbūvētas 1819.gadā pēc grāfa Ludviga Mellīna ieceres.

2018.gadā Bīriņu pils kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas biedrība īstenoja kapeņu restaurācijas 1.posmu, no Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes piesaistot finansējumu 10 000 EUR apmērā, no Limbažu novada pašvaldības – 11 645 EUR apmērā.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste