Projekti, fondu aktualitātes
Augstrozes lapegļu aleja ceļa “Lauciņi – Kubulnieki” pārbūves laikā tiks pasargāta

Aizvadītajā nedēļas nogalē sociālā tīkla Facebook lapā ‘’Zaļie Pārgājieni’’ tika izplatīta nepatiesa informācija, ka pašvaldība plāno iznīcināt Augstrozes lapegļu aleju. Šī gada 14. martā Limbažu novada pašvaldība noslēdza līgumu par pašvaldības autoceļa “Lauciņi - Kubulnieki” pārbūvi Umurgas pagastā, darbi, atbilstoši SIA “Projekts 3” izstrādātajam būvprojektam, plānoti arī aizsargājamā alejā “Augstrozes lapegļu aleja”.
Informējam, ka atbilstoši Dabas aizsardzības pārvaldes 6.jūnija atļaujai par koku ciršanu, aizsargājamā alejā paredzēts izcirst tikai 2 lapegles, no kurām viena apdraud ceļu satiksmi un cilvēku drošību – tā ir stipri sagāzusies ceļa virzienā, ar paceltu sakņu sistēmu un plaisu stumbrā, kurā novērojama stumbra trupe, bet otra ir bioloģiski jauna – nav vēsturiski stādītās alejas sastāvdaļa. Alejā paredzēts izzāģēt tur augošos bērzus, kļavu un osi, kas pēc Dabas aizsardzības pārvaldes norādījumiem ir vēlams, lai uzlabotu lapegļu augšanas apstākļus. Turklāt, lai nebojātu lapegļu sakņu sistēmu, to tuvumā nozāģēto koku celmus plānots nevis izraut, bet frēzēt.
Limbažu novada pašvaldība, šodien, 8. oktobrī augstāk minēto informāciju nosūtīja arī Facebook lapas ‘’Zaļie Pārgājieni’’ veidotājiem - biedrībai "VAK Mantojums" un tās valdes priekšsēdētājam Aivaram Jakovičam. Biedrība "VAK Mantojums" sniedza šādu atbildi: “Liels paldies, par operatīvi sagatavoto vēstuli. Ļoti atvainojamies par to, ka publicējām nepārbaudītu informāciju par Augstrozes lapegļu alejas iespējamo izciršanu. Nepieciešamības gadījumā palīdzēsim sabiedrībai skaidrot ar dabas aizsardzības problēmām saistītos jautājumus, kā arī iepazīstināsim sabiedrību ar Jūsu vēstuli. Ceram, uz turpmāku konstruktīvu sadarbību ar dabas aizsardzību un tūrisma attīstību saistītos jautājumos.”
Aicinām ikvienu iedzīvotāju ar pašvaldības darbību saistītu neskaidrību un jautājumu gadījumā vispirms vērsties pie atbildīgajiem pašvaldības speciālistiem, lai ikviena tālāk publiski izplatīta informācija būtu uz patiesiem faktiem balstīta!
Tāpat arī sociālajā tīklā Facebook tiek diskutēts par šī ceļa posma pārbūves nepieciešamību. Atgādinām, ka 2015.gada rudenī Limbažu novada pašvaldības vadība un speciālisti tikās ar Limbažu novada pagastu, tajā skaitā arī Umurgas pagasta zemnieku saimniecību īpašniekiem un uzņēmējiem, lai kopīgi vienotos, kurus pašvaldības grants seguma ceļus pārbūvēt Eiropas Savienības atbalsta pasākuma „Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” ietvaros. Šīs tikšanās laikā tika nolemts, ka Umurgas pagastā jāpārbūvē grants ceļš ‘’Lauciņi – Kubulnieki’’ 4,95 km garā posmā.

Ceļa ‘’Lauciņi – Kubulnieki’’ pārbūves darbus plānots pabeigt nākamā gada pavasarī. Pārbūve tiek veikta ar pašvaldības un Eiropas Lauksaimniecības fonda (ELFLA) lauku attīstībai līdzfinansējumu.

Umurga

Informāciju sagatavoja:
Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Anna Siliņa
Limbažu novada pašvaldības attīstības un projektu koordinatore