tiekas video

9.februārī Limbažu novada pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs un Kultūras pārvaldes vadītāja Evija Keisele tikās ar Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma projektu vadītāju Zani Balčus un dokumentālo filmu režisoru un operatoru Ivaru Zviedri, lai pārrunātu sadarbību šī gada foruma norisei mūsu novadā.

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums ir starptautisks kino notikums, kurā skatītājiem tiek piedāvāta jaunāko dokumentālo filmu programma no dažādām pasaules valstīm un topošu filmu projektu kopprodukciju tirgus. Forums ir reģionā nozīmīgākais dokumentālā kino industrijas pasākums, kas kopš 2006. gada ik rudeni Rīgā pulcē vairāk nekā 100 profesionāļu, bet skatītājiem piedāvā iepazīties ar jaunāko dokumentālo filmu programmu un to rīko Nacionālais kino centrs. Šogad dokumentālo filmu forums notiks no 3. līdz 5.septembrim un tā organizatori ir iecerējuši pirmās divas foruma dienas organizēt ārpus Rīgas.

Foruma projektu vadītāja Zane Balčus pastāstīja, ka Baltijas jūras valstu dokumentālo filmu forums ir starptautisks pasākums dokumentālā kino veidotājiem. Foruma filmu programmā tiek iekļautas ap desmit jaunākās dokumentālās filmas, piedāvājot ieskatīties aktuālās sociālās, politiskās, vides un citās tēmās no dažādām pasaules valstīm. Savukārt kopprodukciju tirgū tiek prezentēti līdz 25 topošu dokumentālo filmu projekti ar starptautisku potenciālu no Baltijas jūras reģiona, Austrumeiropas un Kaukāza valstīm. “Šim pasākumam ir divas daļas, viena vērsta uz profesionāļiem, filmu veidotājiem, otra plašākai publikai, kad kinoteātros Rīgā un ārpus tās, rādām savu dokumentālo filmu programmu”, uzsvēra Zane Balčus,  “šogad esam nolēmuši nedaudz pamainīt foruma formātu un iet laukā no galvaspilsētas. Pirmās divas pasākuma dienas septiņu ārvalstu pasniedzēji strādās ar filmu veidotājiem, palīdzēs ar padomiem, mācīs kā formulēt ideju, un kā mainīt vizuālo materiālu. Pēc divām intensīva darba dienām foruma dalībnieki atgriezīsies Rīgā, lai turpinātu darbu un tiktos ar ārvalstu televīziju pārstāvjiem un to kompāniju pārstāvjiem, kuri nodarbojas ar filmu izplatīšanu.”

Foruma organizatori Zane Balčus un Ivars Zviedrs par pasākuma norises vietu ir izraudzījušies Liepupes pagasta viesu māju Pernigele un Liepupes muižu. Pernigelē, kopā ar pasniedzējiem, darba grupās strādās ap 40 cilvēkiem, savukārt Liepupes muižas parkā 4.septembrī būs Liepupes filmu festivāls, kad būs iespēja gan redzēt labas dokumentālās filmas, gan tikties ar filmu veidotājiem.

Kuplinot Limbažu 800 gades svētkus Baumaņu Kārļa laukumā 5.septembrī būs brīvdabas kino. Seansa laikā demonstrēs Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva kino žurnālus par Limbažiem un kādu no Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma  filmām, kura, kā saka Ivars Zviedrs ir “piedalījusies dokumentālo filmu olimpiskajās spēlēs.”

Tiksimies brīvdabas kino seansos 4.septembrī Liepupes muižas parkā un 5.septembrī Limbažos. Baumaņu Kārļa laukumā.