Biedrības

Turpmāk vismaz 5 gadus bijušajā Pociema skolas ēkā saimniekos biedrība Vislatvijas Limbaži. Tā, atbalstot biedrības lūgumu, maija domes sēdē lēma Limbažu novada deputāti. Pagājušonedēļ Katvaru pagasta vadītājs Mārtiņš Grāvelsiņš nodeva ēkas atslēgas nākamajiem tās apsaimniekotājiem. Pirms tam īpašuma nodošana biedrībai tika apstiprināta oficiāli ar līgumu un aktu. Bez ēkas apsaimniekošanā būs arī 2,76 ha liels zemes gabals.

Biedrība Vislatvijas Limbaži reģistrēta pērn Viļķenē 17. aprīlī, sabiedriskā labuma statuss, kas ir noteicošais īpašuma iegūšanai bezatlīdzības lietošanā, saņemts novembrī. Tajā ir vairāk nekā pārdesmit biedru, bet tā kā biedrība veidota ar mērķi vienot ģimenes, tajā darbojas daudz vairāk cilvēku. Pie tam no visas Latvijas. Aptuveni pirms gada biedrības vārds izskanēja saistībā ar Vislatvijas tālmācības vidusskolu, tomēr tās valdes locekļi Vineta Vita Jejsa un Modris Ripītis, saņemot ēkas atslēgu, spriež, ka sabiedrībai iespējams radies maldīgs priekšstats par Vislatvijas Limbaži mērķiem Pociemā. Nekāda oficiāla saistība, līgums ar šo vidusskolu nav. Viņš gan nenoliedz, ka pirms gadiem trim bijis šīs izglītības iestādes reģionālās grupas koordinators. Toreiz tajā bija vien ģimenes, kuru atvases mācījās Tālmācības vidusskolā, biedrībā tā nav. V. V. Jeisa atklāj, ka dēls mācās vietējā pamatskolā, viņa respektē jaunieša, tāpat arī citu biedrības biedru izvēli.

Sarunbiedre teic, ka bijusī Pociema skola būs vieta ne vien nometnēm un pasākumiem, bet tāda, kur ģimenēm kopā būt- socializēties, pavadīt brīvdienas, strādāt, arī apgūt dažādas prasmes utml. Aicināts ikviens, noteikti arī vietējā Katvaru pagasta ļaudis. Ēkas 2. stāva lielākajā telpā paredzēts iekārtot bērnu istabu ar dažādām spēlēm, pirmajā pusaudžiem un jauniešiem darbmācības telpas- aušanai, šūšanai, virpošanai utml. Pagalmā varētu iekārtot tādu kā garāžu, kur puišus apmācīt vienkāršās auto lietās. – Jau tagad domājam, kā šim mērķim gūt finansējumu projektos. Tieši uz pašvaldības finansējumu neceram, bet zinām, ka tā atbalsta biedrību darbību, uz to gan domājam, - atklāj sarunbiedri.

Biedrības tuvākie plāni- jau šajā nedēļas nogalē padomā rīkot talku. Sestdien tiks sākts ar svinīgo daļu, koncertu, būs saruna par skolas vēsturi, tālab īpaši aicināti bijušās izglītības iestādes pedagogi, absolventi. Tad talka, pēc kuras sekos sadziedāšanās. Sarunbiedri optimistiski cer uz kādiem 150 viņu ieceres atbalstītājiem. Nākamais lielākais pasākums Ģimeņu saiets plānots 14. jūlijā, kur atkal gaidīti visi interesenti.