zivis3

9.oktobrī Limbažu pašvaldības policija saņēma informāciju no vietējiem makšķerniekiem, ka kāds dabas liegumā Dūņezers ir ievietojis zvejas tīklu un iespējams pārkāpis zvejniecības likumu.

Limbažu novada pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Aigars Rēze, izmantojot dronu DJI mini 2 un termokameru, kas iegādāti projekta “Zivju resursa aizsardzība Limbažu novada ūdenstilpnēs” ietvaros, veica videonovērošanu un fiksēja personu, kas laivā ievelk tīklam līdzīgu zvejas rīku. Persona tika atpazīta un, veicot maisu pārbaudi konstatēts, ka tajā atrodas zvejas tīkli un no tiem izņemtās zivis. Pārkāpējs lomā bija paņēmis 18 sudrabkarūsas, 7 līņus, 2 ālantus, 2 līdakas, 1 breksi un 1 karpu. Zivis ir palaistas atpakaļ Dūņezerā, bet par to, vai izņemtie rīki un pierādījumi tiks konfiscēti tālāk lems Valsts vides dienests.

Zvejniecības likums paredz, ka par zveju bez attiecīgās atļaujas un par zveju aizliegtā vietā, kā arī par aizliegtu rīku un paņēmienu izmantošanu piemēro naudas sodu fiziskajai personai – no piecdesmit sešām līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai – no simt četrdesmit līdz astoņsimt sešdesmit naudas soda vienībām, aizliedzot izmantot zvejas tiesības un laiku līdz diviem gadiem vai bez tā.

Autors:

Limbažu novada pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Aigars Rēze