Projekti, fondu aktualitātes
Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju īpašniekiem iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu līdz 2500 eiro pagalma labiekārtošanai un mājas atjaunošanai vai pārbūvei

Limbažu novada pašvaldība šī gada sākumā izstrādāja jaunus saistošos noteikumus, dodot iespēju daudzdzīvokļu dzīvojamo māju īpašniekiem, gan Limbažu pilsētā, gan Katvaru, Limbažu, Pāles, Skultes, Umurgas, Vidrižu un Viļķenes pagastos, saņemt pašvaldības līdzfinansējumu mājai piesaistītā zemesgabala labiekārtošanai un mājas atjaunošanai.

Pašvaldības līdzfinansējumu līdz 2500 eiro var saņemt:

• piebraucamo ceļu, stāvlaukumu un gājēju celiņu būvniecībai, pārbūvei vai atjaunošanai (ieskaitot nepieciešamās inženierkomunikācijas un aprīkojuma elementus);
  • bērnu rotaļu laukumu būvniecībai vai pārbūvei (ieskaitot aprīkojuma elementus);
  • energoefektīva apgaismojuma izveidei;
  • mājas vai tās daļas pārbūvei, atjaunošanai, tajā skaitā restaurācijai;
  • bīstamo vai bojāto koplietošanas inženiertīklu pārbūvei, atjaunošanai;
  • būvprojekta, paskaidrojuma raksta vai apliecinājuma kartes izstrādei.
Vēršam uzmanību, ka dzīvojamo māju pārbūves vai atjaunošanas darbiem, pašvaldības līdzfinansējumu var saņemt tikai tajā gadījumā, ja Limbažu novada būvvalde mājas, tās daļas vai atsevišķu tehnisko sistēmu stāvokli atzinusi par bīstamu cilvēku dzīvībai vai veselībai, vai, ja ir jālikvidē avārijas, stihiskas nelaimes vai citas katastrofas sekas.

Pašvaldība šo atbalsta veidu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju īpašniekiem iecerējusi turpināt arī turpmākajos gados, atkarībā no pašu māju īpašnieku vai apsaimniekotāju aktivitātes, kā arī pašvaldības budžeta iespējām. 2018. gadā Limbažu novada pašvaldība 8 000 EUR paredzējusi Limbažu novada pagastu teritorijās esošo daudzdzīvokļu dzīvojamo māju atbalstam, bet 15 000 EUR Limbažu pilsētas teritorijā esošo dzīvojamo māju atbalstam. Pilsētas teritorijā esošo dzīvojamo māju īpašniekiem un apsaimniekotājiem pieejamā atbalsta summa ir lielāka, jo iepriekšējos gados limbažnieki aktīvāk ir rakstījuši pieteikumus un apguvuši pašvaldības finansējumu, bet, ja pieaugs Limbažu novada pagastu teritorijās esošo daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekotāju aktivitāte, pašvaldība izskatīs iespēju nākamajos gados palielināt kopējo pagastu teritorijām pieejamo finansējuma apjomu.

Vēršam uzmanību, ka pašvaldības līdzfinansējuma kopējais apjoms vienas dzīvojamās mājas piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai un mājas atjaunošanai trīs gadu periodā nevar pārsniegt:
  • 2500 EUR dzīvojamām mājām, kuru kopējā platība ir līdz 1000 m2;
  • 5000 EUR dzīvojamām mājām, kuru kopējā platība ir no 1001 līdz 2000 m2;
  • 7500 EUR dzīvojamām mājām, kuru kopējā platība ir no 2001 m2.
Šis nosacījums attiecas arī uz tiem māju īpašniekiem un apsaimniekotājiem, kuri pašvaldības līdzfinansējumu saņēmuši pamatojoties uz Limbažu novada domes 2014.gada 24.februāra saistošajiem noteikumiem Nr.10 „Par Limbažu novada pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamo māju piesaistīto zemes gabalu labiekārtošanai un dzīvojamo māju renovācijai”.

Pieteikumu pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai var iesniegt līdz šī gada 15. jūnijam
Limbažu novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Rīgas ielā 16, Limbažos.

Pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanas nosacījumi un pieteikuma veidlapa pieejama: 2018. gada 22. februāra saistošajos noteikumos Nr. 7 “Par Limbažu novada pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamo māju un tām piesaistīto zemesgabalu infrastruktūras uzlabošanai”.

Latvijas iedzīvotājiem energoefektivitātes programmā līdz 2020.gadam pieejams ES atbalsts 156 milj. EUR apmērā, lai atjaunotu savus mājokļus
.
Aicinām daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašniekus izskatīt arī iespēju apgūt Eiropas Savienības fondu finansējumu, veicot māju energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus, kas ietver ēkas siltināšanu. Daudzu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju tehniskais stāvoklis ar katru gadu strauji pasliktinās, un, jo ilgāk tiek atlikti mājas atjaunošanas darbi, jo lielākas izmaksas būs jāiegulda tās tehniskā stāvokļa uzlabošanai. Limbažu novada pašvaldības informatīvā izdevuma “Limbažu Novada Ziņas” 2. februāra izdevumā Zigmunda Mūrnieka rakstā “Pagarini savas mājas kalpošanas laiku”, varat izlasīt par Limbažu pagasta Ozolaines ciema pozitīvo pieredzi, ieguvumiem un izmaksām nosiltinot savas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas un kļūstot par ''siltāko ciemu'' Latvijā.
Par finanšu institūcijas ALTUM atbalstu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātei varat izlasīt šeit.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste