it skill

Eiropas Savienības pieaugušo izglītības platforma  EPALE 2023.gadā, kas ir pieteikts kā Eiropas prasmju gads, akcentē  nepieciešamību  iesaistīt iedzīvotājus sabiedriskajos un demokrātiskajos procesos, dot iespēju sekmīgi pielāgoties pārmaiņām darba tirgū un iekļaut mācību procesā ikvienu.

Aizvien  aktuāla sabiedrībā  būs digitālo prasmju apguve. Tāpēc Limbažu novada pašvaldībā tiks pilotēta Baltijas Datoru akadēmijas  izstrādātā 7 moduļu programma ”Digitālo pakalpojumu izmantošana ikdienas dzīves situāciju risināšanā”. Finansējumu nodrošina  Eiropas Savienības Erasmus+ programmas projekts “Nacionālie koordinatori Eiropas programmas ieviešanai Latvijas pieaugušo izglītībā”. Līgumu ar IZM  par programmas īstenošanu noslēgusi Limbažu vidusskola.

Programmā aptverts plašs jautājumu loks – no digitālo iekārtu lietošanas pamatprasmēm līdz  elektroniskai saziņai ar dažādām institūcijām (dokumentu noformēšana, darbības  platformā www.latvija.lv, e-paraksts u.c.).

Mērķa grupas mācībām  programmas īstenotāji  komplektē sadarbībā ar Limbažu novada Sociālo dienestu.  Apgūt nepieciešamos moduļus, ja būs vēlme, varēs gan Dienas centra klienti, gan Grupu dzīvokļu mājas iemītnieki. Arī Sociālā dienesta darbiniekiem būs iespēja piedalīties programmas pilotēšanā.

Izglītības pārvaldes pieaugušo izglītības koordinatore Vaira Ābele