Projekti, fondu aktualitātes
Ekspluatācijā pieņemts Skultes multifunkcionālais centrs

Martā noslēgusies multifunkcionāla centra būvniecība Skultē, Edgara Liepiņa ielā 2. Jaunajā ēkā tiks nodrošinātas konsultācijas iedzīvotājiem ar pašvaldību saistītos jautājumos, pašvaldībai adresēto dokumentu pieņemšana un informācijas sniegšanu tūristiem. Tāpat tajā paredzētas bibliotēkas un lasītavas telpas, sanāksmju zāle, kur rīkot seminārus un dažādas tikšanās.

Pirms pāris gadiem jaunuzceltās ēkas vietā atradās nodeguša veikala drupas. Apzinot vietējo iedzīvotāju vēlmes, pašvaldība nolēma degradēto īpašumu iegādāties un tā sakārtošanai piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzekļus. Darbi veikti Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) un Limbažu novada pašvaldības līdzfinansētā, biedrības "Jūrkante" atbalstītā un Lauku atbalsta dienesta administrētā projektā "Multifunkcionālais Skultes centrs".

Kopējās projekta izmaksas ir 328 306,03 eiro, no tām 176 852,68 eiro ir EJZF un 151 453,35 eiro Limbažu novada pašvaldības līdzfinansējums.
Projektā izbūvēta ap 300 m2 vienstāva koka karkasa konstrukciju ēka ar nelielu iekšpagalma terasi. Pie ieejas izveidotas vieglo automašīnu stāvvietas. Ūdens tiek saņemts no artēziskā urbuma un siltumapgādi nodrošina autonoma granulu apkure. Uz ēkas divslīpu jumta izvietoti saules paneļi, kuru saražotā elektroenerģija tiks novirzīta ēkā esošo elektroierīču darbināšanas vajadzībām.

Par pašvaldības līdzekļiem telpas tiek aprīkots ar nepieciešamajām mēbelēm. Centra atvēršana tika plānota aprīļa sākumā, taču, ievērojot situāciju valstī, tā atlikta uz vēlāku laiku.

Ēkas būvprojektu izstrādāja SIA “BŪVPROJEKTS”, būvdarbus veica SIA “Dakstiņa Jumti” un to būvuzraudzību nodrošināja SIA “RS Būvnieks”.

Plašāka informāciju par EJZF pieejama Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē https://ec.europa.eu/fisheries/cfp/emff_lv

Anna Siliņa
Attīstības un projektu koordinatore