aianzi3

20.oktobrī noslēdzās jau trešais "Grindeks Gudrinieku čempionāta" fināls, kurā noskaidrojās erudītākie astotklasnieki ķīmijas un STEM priekšmetu jomā. Lai tiktu līdz tam, notika atlases kārta 16. oktobrī un 18. oktobrī – pusfināls tiešsaistē, bet fināls notika klātienē Apollo kino zālē, t/c Riga Plaza, Rīgā. Kopumā čempionāta piedalījās 170 astoto klašu komandas no visas Latvijas, kas ir lielākais dalībnieku skaits čempionāta vēsturē! No tām Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolu pārstāvēja 2 komandas: ”Pigori” (Estere Līdaka, Džeina Zlidņeva, Kristiāna Jankovska) un "Saldumiņi" ( Deivids Irbēns, Emīlija Nummure un Elizabete Mačāne).

Konkursa mērķis ir iedrošināt Latvijas skolēnus izvēlēties ķīmijas, farmācijas un medicīnas jomas kā potenciālu karjeras izvēli. Konkurss deva iespēju skolēniem uzzināt daudz jauna ķīmijas pasaulē, jo, uzzinot, ka esam uzaicināti uz finālu, gatavošanās tam notika ļoti intensīvi.

Šī gada konkursa "Grindeks Gudrinieku čempionāts" 1.vietas ieguvēja ir Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas komanda "Saldumiņi" – Deivids Irbēns, Emīlija Nummure un Elizabete Mačāne. Komanda “Pigori” ierindojās 4.vietā, tikai 1 pareiza atbilde būtu ierindojusi komandu godalgotajā trijniekā. Man patiess prieks un gandarījums, ka ir skolēni, kuri nesaka, ka ķīmija ir grūta un nesaprotama, bet cenšas uzzināt arvien vairāk!

Ineta Lielkalne

Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolas ķīmijas skolotāja