Konteineri

Limbažu pilsētas Ievu ielas 8, Sporta ielas 9a un Sporta ielas 9b daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem tagad pieejams pazemes atkritumu konteineru laukums. Projekts īstenots, lai modernizētu atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūru, padarītu estētiskāku un pievilcīgāku apkārtējo vidi. Projektu realizēja Limbažu novada pašvaldība sadarbībā ar pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu SIA “ZAAO” (ZAAO).

Konteineru laukumos ir nodrošināta iespēja arī šķirot atkritumus – uzstādīts pazemes konteiners vieglajam iepakojumam - papīram, polietilēnam, metālam. Stikla iepakojums jāievieto blakus atrodošajā virszemes konteinerā. Šķirošana ir ne tikai videi draudzīga rīcība, tā ļauj samazināt izdevumus par nešķirotu atkritumu apsaimniekošanu – lai tiktu panākts būtiski redzams rezultāts, atkritumu šķirošanā ir jāiesaistās visiem iedzīvotājiem.

Līdz ar pazemes atkritumu konteineru laukumu izbūvi, iedzīvotājiem ir vairāki būtiski ieguvumi. Viena daļēji zemē ierakta konteinera ietilpība ir piecreiz lielāka nekā esošajiem 1,1 m3 konteineriem. Tikai viena trešdaļa no jaunā konteinera atrodas virszemē, bet divas trešdaļas - zem zemes. Jaunie konteineri ļauj ietaupīt vietu iekšpagalmos. Novērots, ka minēto konteineru laukumu izbūve, rosina māju iedzīvotājus vēl citiem pagalmu labiekārtošanas projektiem.

ZAAO kopā ar pašvaldībām, attīstot modernu atkritumu apsaimniekošanu, jau kopš 2008.gada izbūvē arvien jaunus pazemes konteineru laukumus. Līdz šim tie izveidoti Limbažos, Valmierā, Valmieras pagastā, Smiltenē, Raganā un Cēsīs. Kopumā ZAAO darbības teritorijā tagad ir 48 pazemes konteineru laukumi.

Pazemes konteineru laukumu izveide ir iespējama tad, ja namu apsaimniekotājs uzsāk sarunas ar ZAAO, lai izvērtētu jauna laukuma veidošanas iespējas un lietderību.

Atgādinām, ka pazemes atkritumu konteineru laukumi paredzēti tikai konkrēto daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju lietošanai, privātmāju iedzīvotājiem jābūt noslēgtiem individuāliem līgumiem par atkritumu apsaimniekošanu savās mājsaimniecībās.

Ko ievietot katrā no konteineriem?

STIKLA PUDELES UN BURKAS – Paredzēts izskalotām stikla pudelēm un burkām, var būt ar etiķetēm un metāla vāciņiem un gredzeniem! Nedrīkst ievietot logu, spoguļa stiklu un dažādus citus stikla izstrādājumus.

VIEGLAIS IEPAKOJUMS – PAPĪRS, METĀLS, POLIMĒRI – Paredzēts kartona kastēm, avīzēm, žurnāliem, papīram, metāla priekšmetiem, PET pudelēm, sadzīves ķīmijas un kosmētikas iepakojumam – kastēm, kannām, pudelēm, spaiņiem, nečaukstošiem maisiņiem.

NEŠĶIROTI SADZĪVES ATKRITUMI – pārstrādei nederīgs materiāls. Paredzēts konfekšu, saldējumu papīram, čaukstošam pārtikas iepakojumam, vienreizlietojamiem traukiem, pārtikas vakuuma iesaiņojumiem, dzīvnieku barības iesaiņojumam, plastmasas un putuplasta pārtikas iesaiņojuma kastītēm, pārtikas termo iepakojumam, fajansa, porcelāna, stikla traukiem, keramikas izstrādājumiem, tekstilam, higiēnas precēm, saplēstām rotaļlietām, vienreiz lietojamām sejas aizsargmaskām, vienreizlietojamajiem cimdiem un citiem sadzīves atkritumiem.

Būvniecības, lielgabarīta un zaļos atkritumus aizliegts ievietot konteineros vai novietot blakus tiem, šos materiālu veidus pēc cenrāža iespējams nodot Limbažu EKO laukumā, kas atrodas Mazā Noliktavu ielā 3 laukumā.