ministri1

16.septembrī Limbažu novada pašvaldībā viesojās Izglītības un zinātnes ministres padomniece Nellija Repina un Izglītības departamenta vecākā eksperte Dzintra Mergupe- Kutraite. Amatpersonas sagaidīja Limbažu novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieki Māris Beļaunieks un Rūdolfs Pelēkais. Pēc tam sarunas norisinājās Izglītības pārvaldē, klātesot pārvaldes vadītājai Valdai Tinkusai un vadītājas vietniecei Līgai Liepiņai.

Vizītes mērķis bija klātienē pārrunāt jautājumus par izglītojamo ar speciālām vajadzībām un ilgstoši slimojošo bērnu mācību kvalitatīvu nodrošinājumu un iepazīties ar Limbažu vidusskolas un Limbažu novada speciālās skolas infrastruktūru un darbību kopumā.

Izglītības un zinātnes ministrijas ieskatā bērni ar speciālām vajadzībām pēc iespējas jāiekļauj sabiedrībā, nodrošinot mācības vispārizglītojošās izglītības iestādēs. Šim nolūkam nepieciešams atbalsta personāls un atbilstoša fiziskā vide, ko ir sarežģīti nodrošināt piešķirtā valsts finansējuma ietvaros. Limbažu novada speciālajā skolā visa iestādes infrastruktūra ir pakārtota bērniem ar īpašām vajadzībām, kvalitatīvu pedagoģisko procesu nodrošina atbilstoši sagatavoti pedagogi un atbalsta speciālisti. Te gan jāpiebilst, ka Limbažu novads ir ģeogrāfiski liels, tādēļ, domājot par iekļaujošas izglītības pieejamību pēc iespējas tuvāk bērna dzīvesvietai, speciālās izglītības programmas ir licencētas arī Salacgrīvas vidusskolas izglītības programmu īstenošanas vietā Ainažos.

Vizītes laikā tika pārrunāti citi ar izglītības jomu saistīti jautājumi: valsts mērķdotāciju sadale, funkciju sadale starp pašvaldību un izglītības iestādēm, sadarbība ar vecākiem, sabiedrības informēšana par jautājumiem, kas saistīti ar iekļaujošo izglītību.