Jaunatne Projekti
vide

Aprīlī vairākās Limbažu novada skolās – Vidrižu pamatskola, Umurgas pamatskola, Liepupes pamatskola, Limbažu vidusskola, Staiceles pamatskola, Limbažu Valsts ģimnāzija un Salacgrīvas vidusskola, norisinājās medijpratības darbnīcas, kuras bija pirmās aktivitātes projektā “Digitālā darba ar jaunatni sistēmas attīstība pašvaldībās”. Nodarbības vadīja Drošāka interneta vēstnese Marija Driksna.

Jaunieši ieguva praktiskas zināšanas par informācijas drošību, sociālo tīklu ietekmi un kritisko domāšanu. Nodarbībās tika apskatītas tādas tēmas kā drošu paroļu veidošana, savu kontu aizsargāšana sociālajos tīklos, atbildīga rīcība interneta vidē, divpakāpju autentifikācija, viltus ziņu atpazīšana, dezinformācija un sociālo mediju ietekme uz garastāvokli un pašsajūtu. Īpašu atsaucību guva interaktīvās spēles un uzdevumi, kas veicināja jauniešu līdzdalību un domāšanu.

Dalībniekiem visvairāk atmiņā palika, kā atpazīt viltus ziņas, veidot drošas paroles un aizsargāt savus sociālo tīklu kontus. Daudzi uzsvēra kritiskās domāšanas nozīmi, kā arī pārsteidzošo atziņu, cik daudz personīgās informācijas iespējams atklāt neapdomīgi daloties ar saturu internetā. Bērni īpaši novērtēja spēles, grupu darbus un neformālo atmosfēru, kas veicināja aktīvu iesaisti un atklātu diskusiju.

Katrs darbnīcu dalībnieks nodarbības noslēgumā saņēma dāvanu – īpaši šim projektam apdrukātas zeķes.

Projekts “Digitālā darba ar jaunatni sistēmas attīstība pašvaldībās” tiek īstenots ar ES Atveseļošanas fonda atbalstu.

Par Atveseļošanas fondu”

Atveseļošanas fonds (Recovery and Resilience Facility) ir EK centralizēti pārvaldīta budžeta programma, kas izveidota papildus 2021.–2027. gada plānošanas perioda ES daudzgadu budžetam. Tās mērķis ir atbalstīt reformas un investīcijas, kas saistītas ar pāreju uz zaļo un digitālo ekonomiku, kā arī mazināt krīzes radīto sociālo un ekonomisko ietekmi. No Atveseļošanas fonda Latvijas tautsaimniecībā līdz 2026. gada beigām paredzēts investēt 1,97 miljardus eiro, īstenojot reformas un veicot investīcijas visos sešos Atveseļošanas fonda darbības virzienos: Klimats un enerģētika (tai skaitā REPowerEU), Digitālā transformācija, Nevienlīdzības mazināšana, Ekonomikas transformācija, Veselība un Likuma vara.

vide