Jaunieši
jauniesi forums

11. oktobrī Limbažu Bērnu un jauniešu centrā norisinājās “Jauniešu forums 2024”, kas pulcēja kuplu skaitu jauniešu no visa novada.

Jauniešu forums Limbažu novadā notiek katru otro gadu un tajā ir aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadu vecumam. Foruma mērķis bija runāt par un ap jauniešiem svarīgām tēmām, aktualitātēm un problēmām, lai kopīgi izstrādātu ieteikumus jauniešu dzīves uzlabošanai Limbažu novadā. Šī gada Foruma tēma bija “Līdzdalība”.

Forumu ar uzrunu atklāja Limbažu novada Izglītības pārvaldes vadītāja Valda Tinkusa: “Prieks sveikt visus klātesošos skolēnus, jauniešus un viņu pedagogus! Līdzdalība nozīmē iesaisti un aktīvu dzīvesveidu, iespēju draudzēties, būt kopā, gūt pieredzi un veidot interesantu savu sabiedrisko dzīvi. Tas ir labs pamats jauniešu personiskajai izglītībai”. Izglītības pārvaldes vadītāja iedvesmoja jauniešus ar savu pieredzes stāstu aktīvi iesaistoties skolēnu pašpārvaldes darbībā. “Aicinu klausīties citu un dalīties ar saviem pieredzes stāstiem! Lai Jums izdodas!”, viņa aicina.

Ar iedvesmas stāstu “Nav nepareizu ceļu un izvēļu” iepazīstināja Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Rūdolfs Pelēkais. “Katrs ceļš , kuru jūs uzsāksiet, aizvedīs uz nākamajām iespējām un nākamajiem dzīves pavedieniem. Galvenais ir būt kustībā un neapstāties”, viņš saka.

Ar pieredzes stāstiem dalījās četri jaunieši, katrs sniedzot savu ieskatu par sev svarīgiem notikumiem – Ance Kalniņa, Estere Eglīte, Līva Zariņa un Lauris Šternfelds.

Foruma turpinājumā biedrības “Creative Minds for Culture” pārstāve Linda Kalniņa Roderte projekta “Jauniešu līdzdalība” ietvaros vadīja četras diskusiju darbnīcas, katrā darbnīcā darbojās viens eksperts, kurš diskusiju virzīja mērķa gultnē. Pieaicinātie eksperti – deputāts Rūdolfs Pelēkais (līdzdalība, jauniešu iesaiste), deputāts Dāvis Melnalksnis (brīvais laiks, jauniešu iespējas), Limbažu vidusskolas bioloģijas skolotāja Krista Štrausa (labbūtība, mentālā veselība) un sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Siksaliete (jauniešu informētība).

Jauniešu foruma 2024 noslēgumā skanēja enerģiskā mūzikas grupa “Spriegums” un pasākuma īpašais viesis ­– reperis “ABRA”, kurš priecēja ne tikai ar savu mūziku, bet arī ar iedvesmojošiem stāstiem no savas dzīves pieredzes.

Paldies jauniešiem par dalību un pieredzes stāstu apmaiņu!