Attīstība Limbaži Projekti
e.melngails

Jūlija beigās noslēgušies ēkas glābšanas darbi valsts kultūras piemineklim – komponista Emiļa Melngaiļa dzimtās mājas Vidrižu pagastā, Limbažu novadā.

Pēc iepriekš izstrādātā vizuālās/ tehniskās apsekošanas atzinuma, ēkai tika izvirzīti primāri nepieciešamie glābšanas darbi, kas būtu jāveic: ēkas drenāžas sistēmas izbūve, lietus kanalizācijas sistēmas montāžas darbi, ūdens uzkrāšanās vietas izbūve pagrabstāvā, grīdas betonēšana, dabīgās ventilācijas sistēmas atjaunošana, bojātās pamatu vietas atjaunošana, plaisas aizdare, virsmas šuves izlīdzināšana, cokolstāva remonts ar remontjavu, fasādes ķieģeļa mūra remonts, plaisu aizdare ar kaļķa javu, šuves izveide pēc esošās šuves konfigurācijas.

Limbažu novada pašvaldība pieteica ēku – komponista E.Melngaiļa dzimtās mājas – Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes veidotajā 2024. gada Kultūras pieminekļu konservācijas un restaurācijas programmā. Pēc projekta pieteikuma invertējuma konkursa žūrija piešķīra ēkas glābšanas darbiem 6000,- EUR. Pēc Limbažu novada domes lēmuma papildus tika piešķirts projekta līdzfinansējums 2856,28 EUR.

Glābšanas būvdarbus veica SIA “MKR Būve”. Darbus uzraudzīja Limbažu novada pašvaldības Skultes un Vidrižu pagastu pakalpojumu sniegšanas centru vadītājs Ainārs Liniņš. Projekta vadītāja – Limbažu novada pašvaldības Centrālās pārvaldes Attīstības un projektu nodaļas attīstības un projektu koordinatore Rasa Zeidmane.