Staicele Svētki
staice3

Jūlija mēnesis Staiceles pilsētas un pagasta teritorijā aizvadīts darba un svētku zīmē, jo šajā mēnesī tika svinēti divi lieli notikumi: Staiceles skolas salidojums “Izglītībai Staicelē- 120” un Staiceles pilsētas “Svētā putna – Pivālind – svētki”. Tas lika Staiceles iestāžu darbiniekiem un staiceliešiem sarosīties, lai sakoptu pilsētas un pagasta teritoriju, veidotu pievilcīgu mūsu mazo pilsētiņu pašiem un svētku viesiem.

Par sakoptu vidi iestāžu darbinieki domā jau no agra pavasara, kad pašu spēkiem tika sastādītas un uzturētas pilsētas puķu dobes un stādījumi: sastādīta lielā emblēma “Ziedu stārķis”, puķu dobe pie autobusa pieturas, kultūras nama, muzeja, pilsētas pārvaldes, pie Jāņa Zirņa Staiceles Mūzikas un mākslas skolas, Brīvdabas laukumā un citas. Pie Staiceles kultūras nama šogad skaisti zied un garāmgājējus priecē krāšņa hortenziju dobe, kas arī pašu darbinieku veikums. Par skaistajām hortenzijām PALDIES sakām Andai Rutkovskai, kura šo balto skaistumu dāvināja mūsu pilsētiņai.

Lai garāmbraucējiem un pastaigu cienītājiem būtu acīm tīkamāks skats braucot un ejot pa autoceļu Ainaži - Matīši, mūsu čaklās darbinieces Modrīte un Daiga izravēja gājēju celiņus pie lielā tilta pār Salacu.

Pašu spēkiem tiek kopta piemiņas vieta “1949” un bez piederīgiem palikušo Lāčplēša kara ordeņa atdusas vietas Staiceles kapsētā.

Īpaši šogad domājam par kādreiz tik skaisto un kopto parku Salacas upes krastā, kas daudziem staiceliešiem vēl atmiņā ar neaizmirstamām zaļumballēm. Tāpēc 12. jūlijā Staiceles pilsētas iestāžu darbinieki un vietējie brīvprātīgie sarīkoja talku vecajā parkā. Tika atjaunoti un taisnoti celiņi, novākti kritušie zari, izpļauta zaļā zona, ravēti puķu un krūmu stādījumi, iestādīta hortenziju dobe un sakārtota vecā ugunskura vieta, kā arī veikti citi darbi. Talkas noslēgumā talciniekus gaidīja garda zupa, ko turpat vārīja staiceliete Aiga Klimoviča. Paldies čaklajiem talciniekiem, īpaši: Modrītei, Ilgai, Daigai, Ļenai, Ivitai, Inesei, Rudītei, Rasmai, Aigai, Inai, Indrai, Ingai un Ievai ar kompāniju, Ģirtam, Zintim, Udo, Mārim J., Mārim A., Vilnim, Uldim un Guntim. Dienas laikā parks sakopts un gatavs gaidīt atkalredzēšanos ar pastaigu cienītājiem.

Gatavojoties svētkiem, sakopšanas talka tika sarīkota arī Brīvdabas laukumā (pie Audēju namiņa) - tika apgriezti krūmi, sakopta skujeņu dobe, iztīrītas ūdenstilpnes (sakoptas ūdensrozes), uzstādīti puķu paliktņi un gaismekļi, kā arī 2 metāla soliņi un gaismekļi, kas iegādāti par 2023. gada 10. novembra Mārtiņdienas pasākuma apmeklētāju saziedoto naudu. Uzstādīts tiltiņš pāri ūdensrožu dīķim, kas nu kalpo kā jauks foto stūrītis Staiceles viesiem. Par tiltiņa tapšanu paldies sakām - Mārim par paveikto darbu un pašieguldījumu; Erlenam, pilsētas pārvaldei un Mārtiņam Žīguram par palīdzību!

Pirms Staiceles pilsētas svētkiem tika uzstādīti divi jauni informācijas – afišu stendi: viens pie veikala TOP Staiceles centrā, kur staiceliešiem jau gadu desmitiem ierasts lasīt jaunākos notikumus. Šim info stendam papildus ielas pusē izvietotas fotogrāfijas ar Staiceles ainavām, kuras pa gadalaikiem tiks mainītas. Otrs informācijas stends uzstādīts Staiceles tirgus laukumā, kur katru piektdienu notiek nedēļas tirgus. Šeit informāciju iegūst tie staicelieši, kuri apmeklē tirdziņu vai iebrauc pilsētā ar satiksmes autobusu.

Tirgus laukumā veco šūpoļu vietā uzstādīts baneris “Latvija – stārķu zeme”, kas vēsta par Sajūtu parka izveidi. Parks pēc SIA “Laba Vide” izstrādātā Attīstības plāna tiek veidots netālu no Salacas upes, blakus Staiceles parkam - Latvijas kontūras formā ar 106 kokaugiem (jo 2024. gadā Latvijai svinam 106 gadu jubileju). Parka teritorija sadalīta novados: Vidzeme, Latgale, Sēlija, Zemgale, Kurzeme, savukārt, katra novada zonu rotā metāla dekori - stārķi. Piedaloties Latvijas Pašvaldību Savienības projektu konkursā “Meža dienas 2024”, saņēmām finansiālu atbalstu 2000,00 EUR apmērā kokaugu iegādei Sajūtu parkam “Latvija – Stārķu zeme”. Projektā iegādātos kokus un krūmus 20. jūlijā Sajūtu parkā iestādīja iepriekš izraudzīti 106 vēstneši no visas pasaules. Šajā dienā svinējām svētā putna “Pivālind” svētkus, kad tika sveikti un pilsētnieku kārtā uzņemti mazie staicelieši. Pilsētas svētku ietvaros īpašu vērību veltām mūsu simbolam – Stārķim. Sajūtu parks veidots kopā ar nodibinājumu “LFF – tūrisms”. Īpašs paldies par atbalstu Limbažu novada pašvaldībai un nodibinājuma “LFF – tūrisms” valdes loceklim Jānim Bakmanim un viņa komandai.

Paldies visiem, kuri iesaistījās mūsu mazās, zaļās pilsētiņas sakopšanā! Paldies visiem tiem, kam rūp, lai Staicele kļūtu tīrāka, ziedošāka un skaistāka! Turpināsim iesākto! Lai mums visiem veicas!

Staiceles pilsētas iestāžu darbinieki