Projekti, fondu aktualitātes
Katvaru pagastā noslēgusies autoceļa “Birznieki – Draužas” pārbūve

Šajās dienās ekspluatācijā tiek pieņemts Katvaru pagastā esošais pašvaldības grants seguma ceļš “Birznieki - Draužas”, kura pārbūve posmā no 0,5 km līdz 1,7 km tika uzsākta pagājušā gada vasarā.

Jau līdz pērnā gada rudenim šajā ceļa posmā tika veikta grāvju tīrīšana un padziļināšana, jaunu rakšana, apauguma noņemšana, caurteku izbūve un atjaunošana, kā arī ceļa segas pārbūve, to pastiprinot. Šī gada janvārī kā pēdējie darbi tika veikti gar ceļu esošās elektroapgādes gaisvadu līnijas demontāža, tās vietā izbūvējot kabeļu līniju.

Darbus pēc SIA “PROJEKTS 3” izstrādātā būvprojekta veica SIA “LIMBAŽU CEĻI”. Būvuzraudzību nodrošināja SIA “RS Būvnieks”.

Kā vienam no nozīmīgākajiem ceļiem saimnieciskās darbības veikšanā un apdzīvotības saglabāšanā Katvaru pagastā, tā sakārtošanai bija iespējams piesaistīt Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzfinansējumu Lauku atbalsta dienesta administrētā projektā “Limbažu novada pašvaldības grants ceļu pārbūve Katvaru un Limbažu pagastos”, Nr. 19-09-A00702-000009.
Projekta kopējās izmaksas bija 662 262,99 eiro, tajā skaitā ELFLA līdzfinansējums 355 007,07 eiro un pašvaldības finansējums 280 061,14 eiro.

Uz autoceļu “Birznieki – Draužas” no kopējām projekta izmaksām attiecināmi 232 745,53 eiro.

Jāpiemin, ka vienlaicīgi ar ELFLA projektā pārbūvēto posmu par pašvaldības budžeta līdzekļiem veikti arī ceļa 0 - 0,5 km posma remonta darbi.

Šis bija Limbažu novada pašvaldības noslēdzošais projekts Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākumā “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos”.

Tajā pašvaldībai bija pieejama ELFLA līdzfinansējuma kvota 2,23 miljonu eiro apmērā, kuru iespējams izmantot tādu pašvaldības grants seguma ceļu pārbūvei, kas ir nozīmīgi uzņēmējdarbības veicināšanai, apdzīvotības saglabāšanai un to nozīmība ir apspriesta ar vietējiem iedzīvotājiem.

Kopš 2017.gada pasākumā veikta arī Limbažu pagasta ceļa “Jaunteteri– Jumpravmuiža – Virbotnes” 0,78 km, tajā skaitā tilta pār Cimeļupi, un “Šķērstiņi – Pīlādži” 2,3 km, Pāles pagasta ceļa “Būdele – Jāņdzirnavas” 4,7 km, Umurgas pagasta ceļa “Lauciņi – Kubulnieki” 4,95 km un Skultes pagasta ceļa “Kalnozoli – Ozolaine” 4,82 km posmu pārbūve.

ELFLA ansamblis mazs izmērsPlašāka informāciju par ELFLA atrodama Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm

Katvaru pagastā noslēgusies autoceļa “Birznieki – Draužas” pārbūve

Anna Siliņa