pieminam2

14. jūnijā pie Limbažu Kultūras nama aizvadīts Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīts atceres brīdis. Uz ziedu nolikšanu bija pulcējušies nedaudz virs 20 cilvēkiem, pieminot deportācijas upurus.

Latvijas Politiski represēto apvienības Limbažu struktūrvienības valdes priekšsēdētāja Valda Raituma dalījās ar stāstu, ko uzzinājusi pirms vairākiem gadiem apmeklējot Okupācijas muzeju, piebilstot: “Jaunajai paaudzei par Latvijas vēsturi ir fragmentāras zināšanas. Par noziegumiem pret cilvēci ir jārunā, lai tie netiktu vienkāršoti un neatkārtotos. Tagad esam palikuši tikai 3 no izsūtītajiem. Ukraina tagad piedzīvo visu to pašu, ko piedzīvojām mēs”.

Deportācijas analīze ir skaudra, taču tā ieraksta mūsu tautas likteni. Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs savā uzrunā atklāj, ka ir palicis pavisam neliels skaits šī skaudrā notikuma atmiņu nesēji. “Pieminam mūsu tautas upurus, kuri izvesti un mocīti pirms 83 gadiem. Mums ir svarīgi, ka šeit – pilsētas centrā – ir piemiņas vieta, lai notikums nekad netiktu aizmirsts un piedots. Mēs saprotam, ka neviens miers nav uz mūžu un nekas nav garantēts, nemainīgs. Mēs esam gatavi, lai šādas lietas nenotiktu un esam gatavi nosargāt savu tautu un brīvību”, teica Dagnis Straubergs

Piemiņas brīdi ar skaistām dziesmām pavadīja Madara Briede. Pasākumu vadīja Juris Žūriņš. Pēc atceres pasākuma Marija Vītola aicināja uz skaisto peoniju izstādi Limbažu kultūras namā.