Atbalsts Konkurss Ukraina
ukraine

Lai nodrošinātu atbalstu Ukrainas bērniem, pamatojoties uz Ministru kabineta 2024. gada 12. marta rīkojumu Nr.175, valstī tiks organizēti neformālās izglītības pasākumi 780 000 euro apmērā. Programmu “Neformālās izglītības pasākumi, t.sk. latviešu valodas apguve, Ukrainas bērniem un jauniešiem” īstenos Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centrs (VISC) un pašvaldības līdz 2024.gada 1.decembrim.

Limbažu novada pašvaldība, pamatojoties uz noslēgto līgumu ar VISC, izsludina Limbažu novada pašvaldībā dzīvojošo Ukrainas bērnu un jauniešu atbalsta programmas “Neformālās izglītības pasākumi, t.sk. latviešu valodas apguve, Ukrainas bērniem un jauniešiem” īstenošanas konkursu.

Atbalsta programmas mērķis ir īstenot atbalsta pasākumus, t.sk. latviešu valodas apguvi, Ukrainas bērniem un jauniešiem, lai mazinātu kara notikumu izraisīto psihoemocionālo spriedzi, kā arī stiprinātu Ukrainas bērnu etnisko identitāti. Savukārt, lai viņi pilnvērtīgi un veiksmīgi integrētos Latvijas izglītības sistēmā un kultūrvidē, svarīgi ir palīdzēt apgūt latviešu valodas prasmes. Programmas īstenošanā var izmantot dažādas darbības formas, piemēram, neformālās/interešu izglītības nodarbība, radošā darbnīca, saliedēšanās pasākums, ekskursija, iešana dabā, talka, muzeja/ kultūras pasākuma apmeklējums u.c.

Pašvaldība, izsludinot konkursu, ir tiesīga noteikt kritērijus un nosacījumus pretendentiem neformālās izglītības pasākumu organizēšanai un piedāvājumu izvērtēšanai, lai nodrošinātu mērķa sasniegšanu un kvalitatīvu Atbalsta programmas norisi. Konkursam iesniegtos Pieteikumus izvērtēs Pašvaldības “Interešu izglītības programmu licenču un neformālās izglītības programmu atļauju izsniegšanas komisija”.

Pašvaldības interneta vietnē www.limbazunovads.lv var iepazīties ar Konkursa Nolikumu un tā pielikumiem.

Tajos minētie dokumenti jāiesniedz līdz 14. jūnija plkst. 16:00 drukātā formā latviešu valodā vienā eksemplārā aizlīmētā aploksnē, nosūtot to pa pastu vai iesniedzot personiski Limbažu novada pašvaldības (adrese: Rīgas iela 16, Limbaži, Limbažu novads, LV – 4001) Klientu apkalpošanas centrā ar norādi „Ukrainas bērnu un jauniešu Atbalsta programmas konkursam” vai līdz 15. jūnija plkst. 24:00 elektroniski, parakstītus ar drošu elektronisko parakstu, nosūtot uz e-pastu: izglitibas.parvalde@limbazunovads.lv ar norādi „Ukrainas bērnu un jauniešu Atbalsta programmas konkursam”.