Kur būt Ainažu pilsētas centrālajam laukumam?

25.jūnijā noslēdzās aptauja par centrālo laukumu Ainažos. Ierosinājumu uzzināt iedzīvotāju viedokli deva tikšanās ar iedzīvotājiem Ainažos un iedzīvotāju grupas iesniegums par Ainažu pilsētas skvēra izveidošanu.

Aptaujā piedalījās 375 respondenti: 254 sievietes un 118 vīrieši, par trim ziņu nav, vecumā no 10 līdz 77 gadiem. Respondentu vidējais vecums 44 gadi.

Uz jautājumu Vai Ainažu pilsētas centrālo laukumu veidot Jūrskolas laukumā? Autobusu galapunkts tiktu saglabāts esošajā vietā.

81 (21,8%) iedzīvotājs atbildēja jā, 281 (75,5%) nē, 10, jeb 2,7% bija cits viedoklis.

Uz jautājumu Vai Ainažu pilsētas centrālo laukumu veidot bijušās autoostas laukuma teritorijā? Autobusu galapunkts tiktu novirzīts uz Jūrskolas laukumu, tur izveidojot autobusu pieturu un stāvvietas gan autobusiem, gan automašīnām.

276 (74,2%) aptaujas dalībnieku sacīja jā, 90, jeb 24,2% nē, bet 6 (1,6%) bija cits piedāvājums.

Aptauja 2

Vai Ainažu pilsētas centrālo laukumu veidot bijušās autoostas laukuma teritorijā? Autobusu pietura pilsētā būtu pie Priedes mājas, galapunkts tiktu novirzīts uz Mola laukumu pie Latvijas – Igaunijas robežas, tur izveidojot autobusu pieturu un stāvvietu autobusiem. Atbildot uz šo jautājumu iedzīvotāju atbildes sadalījās: 156 respondenti (42,5%) sacīja jā, 205, jeb 55,9% nē un 6, jeb 1,6% bija cits viedoklis.

Aptauja 3

Aptaujas dalībniekiem vaicājām vai viņi būtu gatavi finansiāli atbalstīt centrālā laukuma izveidi Ainažos, neatkarīgi no tā izvēlētās atrašanās vietas? uz šo jautājumu 265 (70,9%) respondenti sacīja Nē, 86 (23%) jā un 23 , jeb 6,1% bija cits viedoklis, uzsverot, ka tas jādara par valsts budžetā iemaksāto nodokļu naudu. Aptaujā bija jautājums kam vajadzētu atrasties Ainažu centrālā laukumā? Visvairāk jā bija par puķu dobēm ar celiņiem, soliņiem un galdiņiem un vides objektu – skulptūru, kas simbolizē Ainažu vēsturi.

Aptauja 4

Bija arī ieteikumi uzstādīt apgaismojumu, kas nav ielas laternas, veidot atpūtas zonu jauniešiem, atvērt kafejnīcas, restorānus, suvenīru veikaliņu, sezonā saldējuma kiosku, ūdens uzpildes vietu, arī dzīvniekiem kur padzerties, karuseļiem, sporta infrastruktūrai, bērnu laukumam, stendam ar noskenējamu kodu un uzzināt Ainažu vēsturi un tā brīža aktualitātes.

Uz jautājumu Vai esi Ainažu iedzīvotājs?

188 (50,1%) atbildēja jā, 82 (21,9%) rakstīja, ka dzīvo Ainažos vasarās, 70, jeb 18,7% nebija Ainažu iedzīvotāji, savukārt 35 (9,3%) sniedza citu atbildi.

Paldies respondentiem par sniegtajām atbildēm un aptaujas “Par centrālu laukumu Ainažu pilsētā” rezultāti ir nosūtīti Limbažu novada pašvaldības vadītājam, izpilddirektora vietniekam, attīstības nodaļai, Salacgrīvas apvienības pārvaldes vadītājam, ainavu arhitektam un  Ainažu pilsētas un pagasta pakalpojumu sniegšanas centra vadītājam.