Radošā deja, kādu to piedāvā Madara Garklāva, ir vērsta uz kustību, domformu un emociju paternu atpazīšanu, pieņemšanu un to paplašināšanu. “Tīrs izsvīšanas prieks un jaunu kombināciju iezubrīšana jāatstāj citām nodarbībām. Radošā deja aicina uz satikšanos ar sevi caur kustību un mijiedarbi ar citiem. Tāpēc šī nodarbība ir piemērota ikvienam, kurš var kustēties un kurš vēlas uzlabot dzīves kvalitāti. Ja cilvēks nav ieinteresēts pašizziņā, protams, ir iespējams nākt un labi izdejoties, nepievēršot uzmanību nodarbības somatiskajam līmenim,” smaidot stāsta Madara.
20. septembrī no plkst. 18.30 līdz 20.30 Limbažu kultūras nama spoguļu zālē norisināsies akromātika, ko vadīs Madara Garklāva. Tā patiesi ir akromātikas domarbība, nevis akrobātikas! Akromātika ir kustību nodarbības forma, ko radījuši Madara un Māris Garklāvi un pasnieguši to kā Somijā, tā Latvijā. Tās nosaukums ir saliktenis no diviem vārdiem "akrobātika" un "somatika" un ietver akromātikas būtību - apzinātā un sajūtīgā veidā mācīties un darīt ķermeniski sarežģītas lietas.
Ja ir bijusi vēlme pamēģināt pāru akrobātiku (akrojogu) vai grupu akrobātiku (cilvēku piramīdas), tad šī ir lieliska iespēja to izdarīt te pat Limbažos. Nodarbības ievaddaļā notiks ķermeņa un prāta sagatavošana, pamatdaļā būs uzdevumi pāru akrobātikā, ko izpilda grupās pa trīs, un grupu akrobātikā. Noslēguma daļā būs atslābināšanās, stiepšanās un pieredzētā izvērtējums.
27. septembrī no plkst. 18.30 līdz 20.30 Limbažu kultūras nama spoguļu zālē Kustību vasaras 2018.gada sezona noslēgsies ar autentisko kustību. Autentiskā kustība ir dejas un kustību terapijas pirmavots, meditācija kustībā. Nodarbība piemērota tiem, kuri lūko paplašināt savu kustību pieredzi, kuri vēlas dzīvot harmoniskāk, tiem, kuri profesionāli interesējas par mākslas terapiju.
Nodarbība skatāma kā laiks un telpa, lai uztvertu ķermeņa vēstījumu, lai ļautu zempazinātajam savienoties ar apzināto. "Tā ir kustība, ko jāpiedzīvo, kas "jāatrod" ķermenī, nevis jāuzliek sev virsū kā kleita vai mētelis," teikusi autentiskās kustības radītāja Marija Vaithausa. Nodarbības sākumā notiks noskaņošanās autentiskajai kustībai, iepazīšanās ar noteikumiem un norises gaitu, pēc tam sekos darbs kā kustonim (mover) un darbs kā vērotājam (witness) ar refleksiju par pieredzēto un dalīšanos.
Par septembra nodarbību pasniedzēju: Madara Garklāva ir somatikas un dejas improvizācijas pasniedzēja, strādā arī jaunajā Rīgas Cirka skolā, pirms dažiem gadiem ieprecējusies Limbažos. Madaras izpratne par dejas pedagoğiju nostiprinājusies Somijā, mācoties un pasniedzot Austrumsomijas Sporta institūtā Dejas un somatikas izglītības programmā. Periodiski Madara piedalās mākslas projektos kā radītāja un kustonis (mover).
Nodarbības tiek organizētas Limbažu novada pašvaldības īstenotā un Eiropas Sociālā fonda finansētā projektā “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Limbažu novadā”, Nr. 9.2.4.2/16/I/059.
Madara Garklāva
Radošās dejas pasniedzēja