foto

Kopš pērnā gada oktobra ESF pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” SIA mācību centrs BUTS Limbažu Valsts ģimnāzijā  īstenoja aprūpētāju programmu. Teorētiskās nodarbības vadīja pasniedzēja Marija Vītola,  praktiskās  notika  aprūpes vai medicīniskajās iestādēs. 12. jūlijā  kursa 14 dalībnieces ar ļoti labiem rezultātiem nokārtoja kvalifikācijas eksāmenu. 8.augustā  pašvaldības aģentūras LAUTA telpās viņām  apliecības par trešā līmeņa profesionālo kvalifikāciju “Aprūpētājs” izsniedza SIA  mācību centrs BUTS Cēsu un Valmieras filiāles vadītājs Aleksandrs Sarkanis. Programmu apguva arī piecas Limbažu Sociālā dienesta darbinieces, kuras sveikt bija ieradusies Limbažu novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Ilze Rubene.

Programmas dalībnieces  ir apmierinātas, ka iesaistījušās projektā un ieguvušas  jaunu profesiju. Motivācija mācīties   katrai bija cita, jo daļai   darbavieta  jau šobrīd saistās ar sociālo jomu, daļa strādā citās nozarēs. Irīna uzskata, ka mācības bijušas liels izaicinājums un jauna, vērtīga  pieredze, ko varēs izmantot ģimenē un arī   pašreizējā darbā Rīgā. Arī Lilija uzsver, ka iegūta jauna pieredze, kas turpmāk noteikti noderēs. Dace atzīst, ka nebija viegli pēc tik daudziem gadiem sākt mācīties, bet par rezultātu – aprūpētāja kvalifikāciju – ir ļoti priecīga.Vairāki pozitīvi vērtējumi bija par praktiskajām iemaņām, kas iegūtas prakses laikā. Būtiski, ka  aprūpētājam nāksies palīdzēt ne tikai veciem cilvēkiem,  atbalsts ļoti bieži vajadzīgs arī slimniekiem, bērniem – ikvienam, kuram dažādu iemeslu dēļ ir grūtības pašam sevi aprūpēt un nodrošināt pamatvajadzības, piemēram, paēst, nomazgāties, saģērbties.

Attēlā:
Aprūpētāju grupa un Marija Vītola (ar ziediem) eksāmena dienā