Lai paaugstinātu gājēju drošību, Limbažu novada pašvaldība noslēgusi līgumu par gājēju celiņa izbūvi Lādezerā gar valsts autoceļu V129

Lai paaugstinātu gājēju drošību un atdalītu mazaizsargātos satiksmes dalībniekus no transporta satiksmes, Limbažu novada pašvaldība 5.augustā noslēdza līgumu par apgaismota gājēju celiņa izbūvi Lādezera ciemā gar valsts autoceļu V129.

Šaurās nomales un gājēju celiņa neesamība autoceļu padara bīstamu gan autobraucējiem, gan gājējiem nokļūšanai uz tādām sabiedriski nozīmīgām vietām kā Lādezera pamatskola, pirmsskolas izglītības iestāde, pārtikas veikals, kā arī dzīvojamās mājas un autobusa pieturvieta, kas atrodas dažādās ceļa pusēs. Ziemas periodā droši pārvietoties gar ceļa nomalu praktiski nav iespējams un nereti rodas dzīvībai bīstamas situācijas.

Gājēju celiņa izbūvi paredzēts veikt divās kārtās, kopumā izbūvējot 678 metru garu gājēju celiņu. 1.kārtā tiks veikta 197 metrus gara un 1.2 metrus plata betona bruģakmens gājēju celiņa izbūve, kas sākas pie pirmsskolas izglītības iestādes teritorijas un noslēdzas pie teritorijas, kurā izvietota pamatskola, kultūras nams un pasts. Celiņa posms virzīsies gar dzīvojamo māju un veikala teritoriju. Savukārt 2.kārtā tiks veikta 481 metru gara un 1.2 metrus plata betona bruģakmens gājēju celiņa izbūve, kas ir turpinājums 1.kārtas celiņam un sākas pie teritorijas, kurā izvietota pamatskola, kultūras nams un pasts, un noslēdzas pie starppilsētu autobusu pieturvietas pie valsts autoceļa P9, kas krustojas ar valsts autoceļu V129. Celiņa posms virzīsies gar dzīvojamo māju un meža teritoriju.

Atklāta konkursa rezultātā gājēju celiņa izbūvi par 172 683,96 EUR (t.sk. PVN) veiks SIA “Dakstiņa Jumti”, būvprojekta autors ir SIA “Projekts 3”, bet būvuzraudzību nodrošinās SIA “REGEVA”.

Gājēju celiņa izbūvi plānots pabeigt 4 mēnešu laikā.

Gājēju celiņa izbūvei pašvaldība ņems aizņēmumu Valsts kasē.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste