Bibliotēka
ku min

Šodien, 21.maijā notika Latvijas Bibliotēku padomes sanāksme, kurā izskatīja jautājumu par Limbažu novada septiņu bibliotēku reorganizāciju.

Latvijas Bibliotēku padome, neskatoties uz visiem iepriekš sniegtajiem paziņojumiem un iebildumiem pret, pieņēma lēmumu atbalstīt Limbažu novada pašvaldības izstrādāto septiņu novada bibliotēku reorganizāciju.

Limbažu novada pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs atbalsta šo lēmumu un uzsver, ka reorganizējot septiņas novada bibliotēkas, plānots ietaupīt vismaz 120 tūkstošus eiro un visi ietaupījumi tiks atgriezti šajā nozarē, arī atalgojuma paaugstināšanai. “Nav normāli, ja bibliotekāra alga pirms nodokļu nomaksas ir 734 euro”, uzskata domes priekšsēdētājs.

Ceturtdien notiks Limbažu novada pašvaldības domes sēde, kurā izskatīs jautājumu par septiņu pagastu bibliotēku - Straumes, Stienes, Ārciema, Bīriņu, Vitrupes, Katvaru un Braslavas – reorganizāciju.