Kultūra
Līdz 20.aprīlim pagarināta pieteikšanās dalībai konkursā “Friča Bārdas dzejas gleznas”

Limbažu novada pašvaldība sadarbībā ar Bārdu dzimtas memoriālo muzeju “Rumbiņi”, Limbažu Mūzikas un mākslas skolu un Valsts izglītības satura centru rīko vizuālās mākslas darbu konkursu “Friča Bārdas dzejas gleznas”. Konkursā aicināts piedalīties ikviens skolēns vecumā līdz 18 gadiem.

2020. gadā tiks atzīmēta Friča Bārdas 140. dzimšanas diena. Lai rosinātu bērnus un jauniešus iepazīt Friča Bārdas dzeju, kurā atklājas latviešu valodas un kultūras bagātība, Bārdu dzimtas memoriālajam muzejam “Rumbiņi” radās ideja rīkot konkursu. Vienlaikus, konkurss veicinās pozitīvu attieksmi pret dzeju, attīstot jauniešos fantāziju, radošumu un aicinās apzināties dzimtās zemes skaistumu.

Konkursa dalībnieku uzdevums ir ilustrēt kādu brīvi izvēlētu Friča Bārdas dzejoli, atbilstoši šādiem nosacījumiem:

• izpildījuma tehnikas – gleznošanas, grafikas vai jauktās (pēc izvēles);
  • konkursa darba formāts: A4 vai A3;
  • jābūt norādītam darba autora vecumam un ilustrētā Friča Bārdas dzejoļa nosaukumam.
Iesniegtos darbus vērtēs četrās vecuma grupās:

1. grupa - līdz 8 gadu vecumam;

2. grupa - 9 līdz 12 gadi;

3. grupa - 13 līdz 15 gadi;

4. grupa - 16 līdz 18 gadi.

Iesniegtos darbus vērtēs 2. kārtās Limbažu Mūzikas un mākslas skolas izveidota un apstiprināta žūrija, kuras sastāvā būs Limbažu Mūzikas un mākslas skolas, Limbažu novada pašvaldības, Bārdu dzimtas muzeja “Rumbiņi”, VISC pārstāvis un profesionāls mākslinieks.

Konkursa darbs jāiesniedz līdz 2020. gada 20. aprīlim, sūtot pa pastu vai klātienē, pievienojot pieteikumu atbilstoši konkursa nolikumam, uz adresi - Limbažu Mūzikas un mākslas skola, Jūras iela 27, Limbaži, Limbažu novads, LV-4001.

Konkursa noslēguma pasākums plānots 2020.gada 3.jūnijā, Bārdu dzimtas memoriālajā muzejā “Rumbiņi”.

Kontaktpersona - Limbažu novada pašvaldības Izglītības un kultūras nodaļas kultūras speciāliste Mārīte Saulīte, tālr. 26417161, e-pasts: marite.saulite@limbazi.lv.

Vizuālās mākslas darbu konkursa “Friča Bārdas dzejas gleznas” nolikums

Fricis Bārda dzimis 1880. gada 25. janvārī Pociemā, "Rumbiņos", daba un īpaši Rumbiņu baltie bērzi vēlāk kļuva par viņa dzejas iemīļotāko motīvu.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste