Projekti, fondu aktualitātes
Līdz 29.maijam atkārtoti iespējams pieteikties līdzfinansējumam daudzdzīvokļu dzīvojamo māju sakārtošanai pagastos

Līdz 29.maijam daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekotāji var iesniegt pieteikumus pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai Limbažu novada pagastos esošo daudzdzīvokļu dzīvojamo māju un tām piesaistīto zemesgabalu infrastruktūras sakārtošanai.

2020.gadā pašvaldības budžetā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju sakārtošanai novadā tika paredzēts finansējums 20000 eiro apmērā, nosakot, ka 10000 EUR piešķirami Limbažu pilsētā esošo māju sakārtošanai un 10000 EUR pagastu daudzdzīvokļu mājām.

Pieteikumu iesniegšanas 1.kārtā, kas noslēdzās 15.martā, piešķirts viss Limbažu pilsētā esošo māju sakārtošanai paredzētais finansējums, bet novada pagastos esošo māju sakārtošanai palicis neizlietots finansējums. Līdz ar to 2.pieteikšanās kārtā kopējais pieejamais finansējums ir 2152,48 EUR.

Līdz 50% no izmaksām līdzfinansējams saņemams mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai:

• piebraucamo ceļu, stāvlaukumu un gājēju celiņu būvniecībai, pārbūvei vai atjaunošanai (ne vairāk kā 1500 EUR);

• bērnu rotaļu laukumu būvniecībai vai pārbūvei un energoefektīva āra apgaismojuma izveidei (ne vairāk kā 500 EUR).

Līdz 30% no izmaksām līdzfinansējams saņemams māju pārbūvei vai atjaunošanai:

• jumta pārbūvei (ne vairāk kā 2000 EUR);

• citiem pārbūves, atjaunošanas darbiem (līdz 1500 EUR).

Mājas pārbūves vai atjaunošanas darbiem pašvaldības līdzfinansējumu var saņemt, ja Limbažu novada būvvalde mājas, tās daļas vai atsevišķu tehnisko sistēmu stāvokli atzinusi par ekspluatācijai neatbilstošu (pieteikumam nepieciešams pievienot Būvvaldes atzinumu).
Pašvaldības līdzfinansējums netiek piešķirts ikdienas uzturēšanas darbiem un kosmētiska rakstura atjaunošanas darbiem.

Pieteikumam pievienojama plānotajiem būvdarbiem atbilstoša būvniecības dokumentācija (būvprojekts, apliecinājuma karte vai paskaidrojuma raksts) vai skaidrojums, kāpēc būvniecības dokumentācija konkrētajā gadījumā nav nepieciešama.

Detalizēti līdzfinansējuma piešķiršanas nosacījumi un pieteikuma veidlapa pieejama pašvaldības 2018. gada 22. februāra saistošajos noteikumos Nr.7 “Par Limbažu novada pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamo māju un tām piesaistīto zemesgabalu infrastruktūras uzlabošanai”.

Konsultācijas par pieteikuma sagatavošanu sniedz pašvaldības Attīstības nodaļas speciālisti, tālrunis 64020405 vai 22037299.

Par mājas apsekošanu un Limbažu novada būvvaldes atzinuma sagatavošanu aicinām sazināties ar Būvvaldes būvinspektoru pa tālruni 64024985 vai 26636029.