Kultūra
seniori

Limbažu brīvdabas estrāde 1. jūnijā uzņēma kuplu pulku dejotāju – XXII Senioru deju dienai veltītajā koncertā “Sadanc’s iekš Lemsal’” - piedalījās 102 Latvijas senioru deju kolektīvi no visas valsts, pulcējot teju 2000 dalībnieku.

Rosība pilsētā sākās jau agrā rīta stundā, jo starp mēģinājumu laikā dejotāji steidza apskatīt pilsētu un Vecpilsētu un baudīt kultūras dzīvi. Draudzīgā un sirds siltā atmosfērā kolektīvi iepazina cits citu, dalījās koncertu pieredzē un priekā par kopā būšanu.

Jāteic, ka šis ir liels notikums ne tikai Limbažu novadam, bet Senioru deju dienai kopumā – pēc septiņu gadu pārtraukumu, Senioru deju dienai, atkal ir iespēja izdejot latviešu skaistākās dejas un gaismā celt Latvijas senioru deju svētku karogu.

Koncertu ar uzrunu atklāja Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs. “Katram novadam, pilsētai un ciemam ir sava vēsture ­un tradīcijas. Jūsu paaudze ir tā, kas ar darbiem ir rakstījusi šo vēsturi, lai šodien iezīmētu jaunu vēstures notikumu kultūrā un tradīcijās Limbažos. Mums ir liels prieks būt kopā ar Jums, dejotājiem no visas Latvijas!”, viņš uzsvēra.

Krāšņajā lielkoncertā, 102 senioru deju kolektīvi izdejoja 23 horeogrāfu trīsdesmit trīs iestudētās dejas. Kopā ar viņiem bija bērnu deju kolektīvi no Limbažu un Ķekavas novadiem.

Par sekmīgu koncerta “Sadanc’s iekš Lemsal’” norisi rūpējās Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) un Limbažu novada pašvaldība. LNKC direktore Signe Pujāte pateicībā ikvienam svētku īstenošanā sacīja: “Seniori ir īpaša dziesmu un deju svētku tradīcijas kopiena un patīkami, ka mums blakus ir arī jaunā paaudze, kas šo brīdi piedzīvo! Paldies, ka uzturat dziesmoto dejas un mūzikas tradīciju! Lai izskan brīnišķīgais stāsts par Lemsali”.

Koncertu vadīja Latvijas Nacionālā teātra aktieri Ainārs Ančevskis un Egils Melbārdis. Radošo grupu papildināja: Mākslinieciskie vadītāji – Andis Lēnmanis un Ineta Indriksone;

Virsvadītāji –Aija Āre, Liene Gailāne, Dāvis Greļevskis, Ineta Indriksone, Ramona Irbe, Andis Lēnmanis, Zaiga Pielēna-Pelēna, Inta Rudzīte, Mārīte Skrinda, Una Stakle un Sarmīte Stapule;

Režisore – Sandra Mieze; Scenogrāfija – Limbažu novada Limbažu kultūras nama Tautas lietišķās mākslas studija “Dzilna”, vadītāja Baiba Vaivare; Laukuma asistenti ­– Ineta Lēnmane un Gatis Cepurnieks; Projekta vadītāja – Arta Zunde; LNKC latviešu skatuviskās dejas eksperte Zanda Mūrniece.

Paldies ikvienam par šiem brīnišķīgajiem svētkiem!