Svētki Tikšanās
svetki

21. jūlijā Limbažos tikās ap 120 ģimeņu, lai pulcētos jau otrajā šī gada 3x3 ģimeņu saietā Latvijā. Saietu ieskandināja folkloras kopa “Putni” no Lēdurgas.

1990. gadā notika pirmais 3x3 saiets Latvijā un kā 65. tikšanās reize izraudzīta Limbaži. Saieta vadītāji Anna Gobzeme-Nulle un Guntis Nulle novēl sagaidīt arī 100 saieta sanākšanu. “Prieks redzēt jūs visus kopā uz satikšanos visas šīs nedēļas garumā. Lai top mūsu kopīgā nedēļa!”, teica saieta vadītāji.

Pasākumu ar uzrunu atklāja Latvijas 3x3 padomes priekšsēdētāja Inese Krūmiņa uzsverot prieku, ko sagādā kuplais ģimeņu pulks. “Paldies Limbažiem par uzdrīkstēšanos uzņemt vairāk par 300 atbraucēju. Esmu patiešām lepna, ka beidzot 3x3 ir nokļuvis līdz Limbažiem. Bieži mēs baudām satikšanos ar citiem cilvēkiem – sen neredzētos un kādus redzam pirmo reizi mūžā, bet tāds urdošs jautājums – kurā brīdi mēs satiekam paši sevi? Satiksimies viens ar otru, satiksimies ar sevi, apkārtni, dabu, labu laiku!”, aicina Inese Krūmiņa.

Sveicienus no Austrālijas 3x3 kustības sūta Austrālijas 3x3 padomes priekšsēdētājs Uldis Ozoliņš, aicinot saietus apmeklēt arī Austrālijā – šobrīd tiek plānots jau 40 saiets.

Uzrunu saieta atklāšanas pasākumā teica Limbažu novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Evija Keisele un domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs.

“Esiet sveicināti vienā no senākajām Latvijas pilsētām! Novēlu sajust Limbažu vēsturisko auru, ko ieskandināja folkloristi. Mūsu durvis Jums vienmēr būs atvērtas. Lai Jums brīnišķīgs laiks Limbažos!”, teica Dagnis Straubergs

Pēc svinīgās uzrunas un Latvijas karoga pacelšanas saieta dalībnieki aicināti iepazīt Limbažus – ar atraktīvu uzdevumu apskatot nozīmīgākās pilsētas vietas.

No 21.-28. jūlijam ģimenes iepazīs Limbažus, vietējos ļaudis, tradīcijas un kultūrvēsturiskās bagātības. Ģimeņu saieta vērtība ir vienot ģimenes, līdzīgi domājošos un tautiešus visā pasaulē.

Satiksmes ierobežojumi