Projekti, fondu aktualitātes
Limbažos izbūvēta Tīrumu iela

Šajās dienās Limbažu pilsētā noslēgusies pērnā gada rudenī uzsāktā Tīrumu ielas pārbūve. Darbi veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projektā “Limbažu pilsētas A teritorijas labiekārtošana uzņēmējdarbības attīstībai”, Nr. 3.3.1.0/19/I/002.

Tīrumu iela nodrošina piekļuvi Meža ielā 4a, Limbažos, pagājušā gada nogalē pašvaldības īstenotā projektā izbūvētai ražošanas ēkai, kā arī tās pretējā ielas pusē esošajam SIA “LATVIA TIMBER INTERNATIONAL” īpašumam.

Ielai līdz šim nebija konkrētas robežas, tādēļ aptuveni 280 m posmā veikta tās segas pārbūve un nestspējas paaugstināšana, pastiprinot pamata kārtas, izbūvējot asfalta segumu, kā arī veidojot nomales. Rezultātā tapusi sakārtota un funkcionāla ražošanas teritorija.

Tīrumu ielas pārbūves būvprojektu izstrādāja SIA “PROJEKTS 3”, būvniecību veica SIA “LIMBAŽU CEĻI” un darbu būvuzraudzību nodrošināja SIA “BaltLine Globe”.

Lai pārbūves darbiem saņemtu ERAF līdzfinansējumu, SIA “LATVIA TIMBER INTERNATIONAL” apņēmusies radīt 3 jaunas darba vietas, kā arī ieguldīt investīcijas uzņēmuma attīstībā aptuveni 150 tūkstošu eiro apmērā.

Šajā pašā projektā 2019.gadā tika veikta arī Noliktavu ielas, Limbažos, pārbūve. Projekta kopējās izmaksas ir 1 194 182,24 EUR, tajā skaitā 445 764,62 EUR ERAF, 182 746,33 EUR valsts budžeta dotācija un 565 671,29 EUR Limbažu novada pašvaldības līdzfinansējums.

No kopējām izmaksām 1 025 249,96 EUR attiecināmi uz Noliktavu ielas pārbūvi un 168 932,28 EUR uz Tīrumu ielas pārbūvi.

Pašvaldībai Eiropas Savienības fondu 2014. – 2020. plānošanas periodā specifiskā atbalsta mērķa 3.3.1. pasākumā "Palielināt privāto investīciju apjomu reģionos, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstībai atbilstoši pašvaldību attīstības programmās noteiktajai teritoriju ekonomiskajai specializācijai un balstoties uz vietējo uzņēmēju vajadzībām" kopumā bija pieejami ap 500 tūkstoši eiro ERAF līdzfinansējuma. Pirms pāris gadiem jau īstenots projekts sadarbībā ar SIA “Skultes kokosta”, kurā veikta elektroenerģijas infrastruktūras izbūve jaudas palielināšanai tā attīstāmajā teritorijā Skultes pagastā.

Anna Siliņa,
attīstības un projektu koordinatore