Jaunieši Nometne
nometne 1

Šī gada augustā, pateicoties Limbažu novada pašvaldības bērnu un jauniešu nometņu līdzfinansējumam, Limbažu Bērnu un jauniešu centrā norisinājās nometne bērniem “Vasara 2024” Dārgumu kaste.

Nometnes dalībnieki lietderīgi pavadījuši laiku, iepazīstot Limbažu BJC pulciņu piedāvājumu. Dalībniekiem bija iespēja atklāt savus talantus gan darbojoties radošajās darbnīcās, gan apgūstot deju soļus mūsdienu deju nodarbībās, gan pirmo reizi paņemot rokā ukuleli. Tika iestudētas divas dejas, kuras nometnes noslēgumā varēja noskatīties arī vecāki.

Nometnes dienas otro daļu dalībnieki pavadīja, iepazīstot Limbažu iestādes un uzņēmējus. Ciemojāmies pie Kaspara Mežapuķes, kurš parādīja kā darbojas 3d printeris un kādas interesantas lietas var izprintēt, ieskenējot objektus. Apmeklējām “N. Bomja maiznīcā “Lielezers”” un “Limbažu ceļus”. Devāmies uz VUGD Limbažu daļu, kur dalībnieki varēja izmēģināt kā ir būt ugunsdzēsējam. Nometnes dalībnieki iepazina arī Limbažu novada pašvaldības darbu, uzzināja kurš vada Limbažu novadu, kā arī komandās devās uzdevumā pa Limbažu pašvaldības ēku, lai atrastu darbiniekus un iepazītu viņu darbu.

Nometnē dalībnieki apguva sociālās prasmes, strādājot komandā, pieņemot lēmumus, ekskursijas laikā Minhauzena muzejā, piedaloties komandu aktivitātēs un sporta dienā. Apgūtas ikdienas darbu prasmes - orientēties noteiktā teritorijā, meklēt priekšmetus, izmantojot tausti, karinot drēbes, atslēdzot durvis.

Divu nedēļu laikā dalībniekiem izveidojās noteikts dienas ritms, lai pēc brīvlaika uzsāktu skolas gaitas. Bērniem laiks paskrēja ātri un lietderīgi, daudzi neticēja, ka nometne beigusies. Lielākā daļa izvēlējas pulciņus, kuros iestāties, mācību gadam sākoties.

Pirāti parasti meklē dārgumus – zelta monētas, dārgakmeņus.. mēs savā dārgumu kastē salikām tos dārgumus, kas ir mūsu sirsniņā…

Iveta Puriņa (nometnes vadītāja)