Latvija Sadraudzība
dagnis

No 11. – 13. oktobrim Limbažu novada pašvaldības delegācija piedalījās sadraudzības pilsētas Anklamas (Vācija) ikgadējā pieņemšanā un gada izvērtēšanas svētkos. Sadarbība ar Hanzas pilsētu Anklamu aizsākta kopš 2003. gadā, tādējādi veicinot labas attiecības starp Latviju un Vāciju.

Pirmā vakara svinīgā pieņemšana norisinājās Svētā Nikolaja baznīcā (Nikoleikirche). Šīs ikgadējās pieņemšanas laikā godināja gada uzņēmēju un brīvprātīgos. Anklamā ir vairāk nekā 120 biedrību, un iedzīvotāji ir ļoti aktīvi. Mērs Mihaels Galanders (Bürgermeister) un deputātu padomes priekšsēdētājs Andreass Brišs (Bürgervorsteher) prezentēja pārskatu par paveikto un plānoto Anklamas pašvaldībā, kā arī ielūdza visu sadraudzības pilsētu kultūras grupas piedalīties Anklamas 20. Hanzas svētkos 2025.gada augustā.

Nozīmīgajā pasākumā piedalījās ne tikai pārstāvji no Limbažiem, bet arī viesi no Anklamas sadraudzības pilsētām Vācijā, Zviedrijā un Polijā.

Limbažu domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs savā svinīgajā uzrunā sacīja:

“Mums vienmēr ir patiess prieks atrasties Anklamā, kā arī sagaidīt viesus no Anklamas pie mums Limbažos. Ļoti patīkami redzēt kā Anklama ir mainījusies un to, ka anklamieši nāk ar jaunām idejām, un tās arī realizē. Kopīgi strādājot mēs viens otram varam dot kādu labumu, ideju, atbalsta plecu. Mums visām sadraudzības pilsētām Anklama ir piemērs. Esam sadarbojušies kultūrā, sportā, citās nozarēs. Šodien kā dāvanu esam atveduši mūsu jauno karogu, kas simbolizē visu mūsu Limbažu novadu. Vēlam Anklamai spēku, izturību un tik pat brīnišķīgi doties uz priekšu.”

Vizītes laikā visu delegāciju pārstāvjiem bija iespēja doties apskatīt būvlaukumu topošajam reģionālajam informācijas un tūrisma centram, kā arī uzzināt par Svētā Nikolaja baznīcas atjaunošanas projektu. Projekta īstenošana jau ilgst vairākus gadus, un tas tiks pabeigts 2026. gadā.

Limbažu pašvaldības delegācijas dalībnieki bija Limbažu novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, Attīstības un projektu nodaļas vadītājs Ģirts Ieleja, sabiedrisko attiecību speciāliste Beāte Kožina un tulce Tīna Runce.