Māksla Mūzika Izglītība
muziaks skl

19. aprīlī Valmieras Kultūras centrā izskanēja Latvijas Nacionālā kultūras centra un Valmieras novada rīkotais Vidzemes un Latgales kokļu ansambļu koncerts "Pavasara vakarā", kurā mūsu skolu pārstāvēja koklētāju ansamblis skolotājas Anitas Viziņas-Nīlsenas vadībā. Šajā koncertā koklētāji atskatījās uz aizvadītajiem Dziesmu un deju svētkiem un sāka ieskandināt pirmos soļus nākamo Svētku repertuāra izvēlē.

Mūsu vijolnieku trio - Terēze Drozdeka, Mairita Volde un Kaspars Gulbis šogad beidz 8. un 9. klasi. Atvadoties no skolas sagatavota koncertprogramma "Durvis vaļā". 27. aprīlī notika programmas pirmizrāde Ernesta Vīgnera Mūzikas skolā, kur mūs laipni sagaidīja bijusī Limbažu Mūzikas un mākslas skolas skolotāja Liene Anševica. Koncertā izskanēja gan solo skaņdarbi, gan trio. Koncertmeistares - Natālija Meļņikoviča un Liene Anševica, programmu sagatavoja vijoles spēles skolotāja Anna Spalviņa. Mūsu jauniešu sniegums tika uzņemts ļoti atsaucīgi, vienu skaņdarbu spēlējām kopā ar Kuldīgas jaunajiem mūziķiem. Mūsu klausītājiem bija iespēja šo programmu dzirdēt 12. maijā Staicelē un vēlreiz tā izskanēs 29. maijā Limbažos.

27. aprīlī mākslas nodaļas pedagoģes Beātes Gredzenas dalība Limbažu Galvenās bibliotēkas rīkotajā ģimenes pasākumā “Pielaiko profesiju”.

29. aprīlī Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolā pulcējās jaunie flautisti, lai piedalītos VII Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu konkursā Flautas spēles audzēkņiem "FLAUTU BALSIS". Limbažu MMS pārstāvēja divas flautas spēles audzēknes - Rūta Čukure (1. klase) ieguva Atzinību Junioru grupā, bet Jete Menke (3. klase) ieguva 3. vietu I grupā. Konkursam audzēknes sagatavoja skolotāja Solveiga Alaine - Barkovska un koncertmeistare Natālija Meļņikoviča.

30. aprīlī koncertzālē "Cēsis" pulcējās pūšaminstrumentu spēles audzēkņi no Vidzemes reģiona mūzikas skolām, lai piedalītos koncertā "Tauru skaņas pavasarī." Mūsu skolu pārstāvēja Miķelis Šulcs (6. saksofona klase) un koncertmeistare Maija Lūkina , izpildot solo skaņdarbu. Viņš muzicēja arī saksofonu korī. Flautu korī piedalījās Anna Diāna Oša (7.klase), Adrija Sidorova (6.klase) un Jete Menke (3.klase). Savukārt Krišjānis Davidčuks (6. trompetes klase) savu spēles māku varēja parādīt metāla pūšaminstrumentu ansamblī. Audzēkņus konkursam sagatavoja pūšaminstrumentu spēles skolotāji Solveigai Alainei-Barkovska, Jānis Ansons un Agrim Liepiņš.

30. aprīlī plkst. 18.00 Limbažu kultūras namā notika skolas Lielkoncerts, kurā dzirdējām audzēkņu sniegumu tuvojoties mācību gada noslēgumam. Koncertā uzstājās visu nodaļu audzēkņi un konkursu laureāti.

1. maijā Dzērbenes pilī pulcējās audzēkņi no 6 Vidzemes mūzikas skolām - Dzērbenes, Valmieras, Limbažiem un Cēsīm, lai piedalītos Jauno Čellistu sadraudzības koncertā "Čella pavasaris". Koncerts bija veltījums izcilajam čella spēles pedagogam Igoram Grapam. Audzēkņi uzstājāsgan solo, gan ansambļos. Limbažu Mūzikas un mākslas skolu pārstāvēja Adams Sebastians Auzers (2. klase), Undīne Skreitule ( 6. klase) un Noels Blūmiņš (7. klase). Kopā ar audzēkņiem bija koncertmeistare Ineta Javiča un čella spēles skolotāja Ilze Petrovska.

10. maijā uz Ozolnieku Mūzikas skolu devās saksofona klases audzēkņi Miķelis Šulcs (6. klase) un Toms Upmalis (7. klase), lai piedalītos XIII Starptautiskajā mazpilsētu un lauku mūzikas skolu konkursā Pūšaminstrumentu spēles audzēkņiem OZOLNIEKI 2024. Konkursam audzēkņus sagatavoja skolotājs Agris Liepiņš un koncertmeistare Maija Lūkina. Abi audzēkņi - Miķelis Šulcs un Toms Upmalis ieguva 3. vietas III vecuma grupā.

10. maijā mākslas nodaļas audzēkņi Estere Anna Seikule (1. klase), Evelīna Vanka (2. klase), Enia Balode (4. klase), Dārta Ieviņa (4. klase), Elizabete Moļeva (5. klase), Una Raiva Bērziņa (6. klase) piedalījās klātienes konkursā ko organizēja MIKC Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola. Konkursa tēma “Kārļa Skalbes pasaku ilustrācijas”. Šoreiz mūsu mākslas nodaļas audzēkņi netika pie godalgām ,bet pateicības par dalību konkursā.

Ģimenes dienā, 15. maijā Limbažu Mūzikas un mākslas skola aicināja uz tradicionālo mūsu skolas pirmklasnieku koncertu- izstādi " Es jau protu " Limbažu kultūras namā. Ģimeniskā skanīgā, krāsainā un izzinošā gaisotnē varēsiet baudīt dažādu instrumentu skaņas un iepazīt pašus talantīgos un aizrautīgos mazos topošos mūziķus un māksliniekus un viņu sniegumu.

16. maijā Limbažu novada Pašvaldības ēkā norisinājās biedrības Dialelle projekta “Trešā paradīze” izstādes atklāšana, izstāde ir apskatāma līdz šī gada 31. maijam. Izstādē ir apskatāmi mākslas nodaļas vecāko klašu skolēnu darbi, kas saistīti ar 17 ilgtspējīgas attīstības pamatmērķiem. Kas ir izaicinājums jauno paaudžu nākotnei, kas ņem vērā trīs ar ilgtspējīgu attīstību saistītas dimensijas: ekonomisko, sociālo un ekoloģisko. Mūsu vecāko klašu skolēni pētīja un izzināja 3 no 17 pamatmērķiem: 1. Sadarbība; 2. Kvalitatīva izglītība; 3. Dzīvība uz zemes.

Mācību gada noslēgumā vēl trīs skanīgi notikumi Limbažu novada pašvaldības administratīvās ēkas zālē:

24. maijā plkst.plkst.17.00 Klavierspēles skolotājas Inetas Javičas jubilejas koncerts

27. maijā plkst. 17.00 Akordeona nodaļas koncerts

29. maijā plkst. 17.00 Vijoles klases absolventu koncerts “Durvis vaļā