Teātris
tetr

28. un 29. oktobrī Limbažos norisinājās Limbažu novada amatierteātru skate 2023. Ikvienam teātra cienītājam bija lieliska iespēja baudīt Limbažu novada amatierteātru iestudējumus. Skati vērtēja eksperti Rita Lūriņa, Latvijas Kultūras akadēmijas docente, skatuves kustību pedagoģe un Edmunds Freibergs, Latvijas Kultūras akadēmijas profesors, režisors un aktieris. Labākie iestudējumi tika aicināti piedalīties reģionālajā skatē.

Skate iesākās ar Pociema kultūras nama amatierteātri, kas spēlēja izrādi “Trīs sivēni un vilks”. Turpinājumā Improvizācijas leļļu teātra studijas “ILze” izrāde “Ceļojums”. Abu izrāžu režisore Ilze Ukina. Ausekļa Limbažu teātris izrādīja Aivona Menčela traģikomēdiju “Rudenīgais blūzs” un Tenisija Viljamsa “Stikla zvērnīca”. Šo izrāžu režisore Inta Kalniņa.

Limbažu bērnu un jauniešu centrā bija skatāma Vilzēnu tautas nama amatierteātra izrāde “Kailais viesis”, režisore Dace Šķepaste. Umurgas kultūras nama amatierteātris skatē piedalījās ar drāmu “Cerību ēnā”, savukārt Viļķenes kultūras nama amatierteātris spēlēja izrādi “Trešais vārds” režisores Indras Rubes vadībā. Staiceles kultūras nama amatierteātris piedalījās ar Aigara Tauriņa situāciju komēdiju “Pārdotie svētki”, režisore Aira Lapkovska.

Skates noslēguma vakarā Limbažu kultūras namā bija iespēja vērot Salacgrīvas kultūras centra teātra studijas liriski muzikālo programmu “…un mēs kā adīkļi vaļā risam mierīgi, rāmi un pavisam…”, režisore Inese Jerāne.

Atzinīgus vārdus par redzētajām izrādēm sacīja skates eksperti, uzsverot, ka Limbažu novada amatierteātriem ir ļoti labs līmenis.

Rita Lūriņa: “Limbažu novada amatierteātri, kurus šajās dienās redzējām, ir ļoti labi. Tāds iespaids ir saglabājies vairāku gadu garumā. Jums ir vēstījums un doma, ko gribat runāt ar skatītāju. Ticiet man jūs strādājat ļoti labi.”

Edmunds Freibergs: “Jūtos pagodināts šeit būt. Novēlu, lai jums pietiek griba, spēks un enerģija turpināt šo ceļu teātra mākslā.”

Diplomus par aktierspēli un lielisku sava tēla atveidošanu saņēma: Laura izrādē “Stikla zvērnīca” – Linda Tauriņa, Džims izrādē “Stikla zvērnīca” – Ģirts Vilciņš, Marija izrādē “Cerību ēnā” – Anta Bojane, Anhelina izrādē “Trešais vārds” – Dagnija Lauva, Jūlijs izrādē “Pārdotie svētki” – Einārs Bērziņš.

Noslēgumā Limbažu novada Kultūras pārvaldes vadītāja Evija Keisele pašvaldības vārdā pateicās par ilggadīgu sadarbību visiem novada teātriem, režisoriem, aktieriem un skates ekspertiem.

Skates rezultāti ir ļoti iepriecinoši.

Amatierteātris

Režisors

Darba autors, nosaukums

Pakāpe