foto

4. janvārī Limbažu novada pašvaldības administrācijas ēkā notika Limbažu novada arodorganizācijas padomes 2023. gada pirmā sēde. Tikšanos ar muzikālu priekšnesumu atklāja Limbažu novada Bērnu un jauniešu centra kapelas “Eži”, pusezīšu grupa. Par pašvaldības izrādīto atbalstu un sapratni izglītības jautājumos LIZDA arodorganizācijas priekšsēdētāja Edīte Kaimiņa pašvaldības vadītājam Dagnim Straubergam dāvināja Limbažu Valsts ģimnāzijas skolotājas Ināras Bērziņas sarakstītu grāmatu “Učenes piezīmes uz burtnīcas malām”.

Sanāksmē klātesošie atskatījās uz sasniegto 2022. gadā, izteiktajām prasībām, pieņemtajiem lēmumiem  un dalījās ar aktuālo informāciju izglītības nozarē 2023. gadā, pārrunājot piešķirto budžeta apjomu, pedagogu atalgojumu apmērus, darba slodzes, priekšlikumus par izglītības nozarē strādājošo atbalsta sistēmām un kvalitātes vērtēšanas sistēmas pilnveides.

Izglītības pārvaldes vadītāja Sigita Upmale iepazīstināja ar līdz šim paveikto darbu, izstrādājot Limbažu novada izglītības stratēģiju, kas tiek veidota, iesaistot ne tikai ar domes lēmumu apstiprināto darba grupu, bet arī tematiskās darba grupas kopā ar izglītības iestāžu vadītājiem.  Apkopojot informāciju un datus par visām novada izglītības iestādēm un darbu tajās, ir veikta esošās situācijas izpēte, izmantojot SVID analīzes metodi, kas apskata nozares stiprās un vājās puses, kā arī iespējas un draudus. Runājot par iespējām, S. Upmale uzsvēra, ka viens no uzdevumiem, kas būtu jāievieš arī iestādēs, ir datu ievākšana un pārdomāta analīze izglītības kvalitātes un satura monitoringam un pilnveidei, lai iegūstamā informācija nebūtu vienveidīga. Uzskaitot draudus, viens no ietekmējošākajiem  ir novada iedzīvotāju skaita samazināšanās, minot faktu, ka 2021. gadā visā Limbažu novada teritorijā piedzimuši 204 bērni, bet 2022. gadā 178. Papildus SVID analīzei, ir izstrādāts arī rīcības plāns, izvirzot virsmērķi, stratēģiskās prioritātes, rīcības virzieni un tām atbilstošus veicamos uzdevumus, kā arī sasniedzamos rezultātus līdz 2027. gadam.

E. Kaimiņa Limbažu novada izglītības iestāžu arodorganizāciju priekšsēdētājiem un ikvienam izglītības nozarē strādājošajam novēlēja, lai 2023. gads ir gads, kad viņi tiek sadzirdēti, novērtēti un atbalstīti. Lai vairāk prieka mirkļu, gandarījuma un laika!

foto